Yıllardır aranan mafya üyesi pizza ustası çıktı!

Yıllardır uluslararası bültenle aranan mafya üyesi Alfredo M.'nin Hollanda'da polis merkezinden biraz uzaktaki şehrin en iyi restoranlarından birinde pizza ustası olarak çalıştığı ortaya çıktı

29.11.2019 11:32 | Son Güncelleme : 29.11.2019 12:44

Uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle uluslararası bültenle aranan İtalyan mafya üyesi 57 yaşındaki Alfredo M.'nin, yıllardır Lahey Emniyet Müdürlüğü'ne birkaç yüz metre mesafedeki bir restoranda pizza ustası olarak çalıştığı, müşterilerinin bir çoğunun polislerden oluştuğu ve restoranın Facebook sayfasında fotoğraflarının yayımlandığı anlaşıldı. 

Hollanda, İspanya ve İtalya arasında, başta kokain olmak üzere çeşitli uyuşturucuların ticaretini yapan bir çete üyesi olan Alfredo M., 2013-2016 yılları arasında Hollanda ve İspanya kaynaklı uyuşturucuların, İtalya'nın Napoli bölgesindeki yerel mafya örgütü "Camorra" üyelerine satışını koordine etti. İtalyan medyasına göre, Alfredo M,'nin bağlı olduğu çetenin, eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'in arkadaşı olarak bilinen uyuşturucu kaçakçısı Federica Gagliardi ile de bağları vardı.

Kameralara, 2010'daki G8 Zirvesi'nde Berlusconi ile birlikte yansıyan sarışın kadın olarak (La Dama Bianchi) Gagliardi, 2014 yılında Roma'daki Fiumicino Havaalanı'nda 24 kilo saf kokainle yakalanmıştı. 

GÖZALTINA ALININCA ÇOK SAYIDA ŞİKAYET GELDİ

Hollanda'da yayımlanan AD gazetesine göre, Alfredo M., İtalyan mafyasına yönelik olarak 2016'da Lahey'de düzenlenen ve 15 kişinin tutuklandığı operasyondan kurtulan tek kişi. Lahey'deki bir başka İtalyan restoranın takibi sonucu başlatılan operasyondan kaçan Alfredo M., bir süre sonra izini kaybettirerek, Lahey Emniyet Müdürlüğü yakınındaki ilk ve en ünlü İtalyan restoranı olan La Lanterna'da pizza ustası olarak işe başladı.

Lahey'de 45 yıldır açık olan restoranın yöneticisi, "Alfredo'nun arandığını bilmiyorduk, bilsek işe almazdım" dedi. Polis kaynakları ise, Alfredo M.'nin, işini çok iyi yaptığını be nedenle "şehirdeki en iyi pizza ustasını gözaltına aldıkları için" çok sayıda şikayet geldiğini söylüyor. İtalyan makamlarına teslim edilen mafya üyesinin, 30 yıla kadar hapis cezası alabileceği belirtiliyor. 

Sıradaki Haber Yükleniyor