Ünlü Youtuber Alex Kipsta hayatını kaybetti

Çektiği videolarla geniş bir hayran kitlesine ulaşan YouTuber Alex Kipsta 7 saatlik bir kalp ameliyatının ardından 17 yaşında hayatını kaybetti. Genç Youtuber'ın ölüm haberini alan hayranları derin yasa boğuldu. Alex bir süredir kalp hastalığıyla savaşıyordu.

11.06.2021 18:33 | Son Güncelleme : 11.06.2021 19:22

Gerçek adı Alex olan ve Sir Kipsta adıyla üne kavuşan genç Youtuber 7 saatlik kalp ameliyatının ardından hayatını kaybetti. Youtube'da Kipsta ismiyle tanınan Youtuber Alex Kipsta henüz 17 yaşındaydı. 

Alex daha önce de acil kalp nakli listesine alınmış, kalp nakline kadar hastanede kaldığı açıklanmıştı. 

Kız kardeşi genç youtuber'ın ölümünü şu sözlerle doğruladı:

*7 saat süren çok zor bir ameliyat geçirdi ama kalbi daha fazla dayanamadı. Hayatta kalamayacak kadar zayıftı. Cennet bir melek daha kazandı. O benim dayanağımdı, her şeyimdi 

Ünlü youtuber'ın ölüm haberini duyan binlerce kişi twitter hesabından paylaşım yaptı. 

Manchester United'lı futbolcu Marcus Rashford, Kipsta'nın vefatının ardından bir mesaj yayınladı. Rashford, daha önce genç youtuber'a kitap göndermişti. Ünlü oyuncu mesajında "Umarım kitap sana bir nebze de olsa keyif vermiştir. Gerçek süperstarlar gibi sonuna kadar savaştı" yazdı.

Diğer mesajlar ise şöyle:

“Alex, tanıdığım en mütevazı insanlardan biriydi” 

"Ne olursa olsun her zaman yüzünde bir gülümsemeyle hatırlayacağız. Kesinlikle kalbim kırık, Huzurla uyu Kipsta.”

"Kipsta'nın vefat ettiği haberini yeni gördüm" 

“Zorlu yolculuğunuzu 6 aydır takip ediyorum ve gerçekten bunun üstesinden geleceğinize inandım, ne yazık ki durum böyle değil. Sen tanıdığım en güçlü insanlardan biriydin ve mutlak dünyayı hak ediyordun. Artık acılarınızdan kurtuldun Alex."

“Alex, şimdiye kadar konuştuğum en güçlü ve en ilham verici insanlardan biri. Tüm yolculuğu boyunca pozitif kaldı, diğer insanları kontrol edecek kadar özverili davrandı ve yaşadıklarına rağmen komik videolar yarattı. Size ve ailenize sevgilerimi gönderiyorum, Huzurla uyu Alex."

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor