Dünya liderlerinin bulunduğu G7 Zirvesi'nde şüpheli paket paniği!

11-13 Haziran'da gerçekleştirilecek G7 Zirvesi'nde ABD Başkanı Biden, Boris Johnson, Merkel gibi liderlerin bir araya geldiği İngiltere'nin ev sahipliğinde Galler'e bağlı Cornwall'daki G7 Zirvesi'nde liderlerin kaldığı otelde şüpheli paket paniği yaşandı

10.06.2021 08:50 | Son Güncelleme : 10.06.2021 11:11

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın başkanlığını yapacağı zirveye, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Mario Draghi, Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, ABD Başkanı Joe Biden ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in katılması beklenirken, gelen son dakika bilgisine göre G7 Zirvesi'nde Cornwall'daki otelde şüpheli paket paniği yaşandı.

Bölgede bulunan şüpheli paketin ardından otel tahliye edildi. Cornwall'daki Falmouth Hotel'in yaklaşık 100 misafiri, polis ve personel tarafından sabah 04:55'te polis tarafından uyandırılarak, otelin dışında şüpheli bir paket bulunduğu bildirilmesinin ardından tahliye edildi.

Devon ve Cornwall Polisi tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, olay yerinde polis ekiplerinin sevk edildiği kaydedildi. İlerleyen saatlerde ise Kraliyet Donanması Patlayıcı Mühimmat İmha ekibi tarafından şüpheli paketin, güvenli olduğunun ilan edilmesinin ardından 100 metrelik güvenlik kordonunun aldırıldığı ve bölge sakinlerinin girişine izin verildiği ifade edildi. Polis, "Paketin toplanıp, olay yerinden kaldırılana kadar küçük bir grup memur olay yerinde kalacak. Şu anda bunun bir aldatmaca olay olduğuna inanıyoruz ve cezai soruşturma başlatıldı" dedi.

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor