Partnerini kaybetmişti! 'Dünyanın en yalnız fili'ne şarkıcı Cher yardım etti

'da bir hayvanat bahçesinde yaşayan "dünyanın en yalnız fili" Kamboçya'daki bir fil barınağına götürülmek üzere yola çıktı. Dünyaca ünlü şarkıcı Cher, Kaavan adlı filin kurtarılmasına yardım etti

30.11.2020    09:33

Dünyanın en yalnız fili olarak bilinen "Kaavan" Pakistan’ın başkenti İslamabad’dan Kamboçya’ya götürülüyor. Marghazar Hayvanat Bahçesi'nde 35 yıldır kötü koşullarda yaşayan Kaavan, ABD’li ünlü şarkıcı Cher’in de aralarında bulunduğu hayvan hakları aktivistlerinin girişimleri sonucunda yeni evine kavuşuyor.

Kaavan, 1985 yılında Sri Lanka tarafından Pakistan'a hediye olarak getirilmişti. Partnerini 2012 yılında kaybeden Kaavan, hayvan hakları savunucularının kampanyaları sonucunda "dünyanın en yalnız fili" olarak tanındı. Hayatının çoğunu esaret altında geçiren 36 yaşındaki aşırı kilolu fil, yıllarca zor koşullarda yaşadı. 

Filin hikayesiyle ilgili bir belgesel hazırlayan Smithsonian Channel'dan yapılan açıklamaya göre Cher, Kaavan'ı Twitter'da sosyal medya kullanıcıları aracılığıyla tanıdı. "Bunu nasıl düzeltebilirim? 17 yıldır bir kulübeye kelepçelenmiş ve binlerce mil uzakta olan bir fili nasıl kurtarabilirim? diye düşündüm." dedi. 

Pakistan Başbakanı Imran Khan da, Cher'e katkılarından ötürü teşekkür ederek, Pakistan'daki çevre hareketlerine daha fazla katkıda bulunmasını umduğunu söyledi.

 

Kaynak: Haber Global

Son Güncelleme : 30.11.2020 - 09:39
Sıradaki Haber Yükleniyor