x

Haber Global

Mahzende ortaya çıktı, maske sıkıntısına çare oldu

ABD'de taş ustası, Washington'daki Ulusal Katedral'in mahzeninden, kuş gribi salgını döneminde alınmış 5 bin adet N95 solunum maskesi buldu. ABD'yi de zor günlerin içine sokan nedeniyle yaşanan maske sıkıntısına biraz olsun çare oldu

26.03.2020 - 14:16

A -

A +

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Washington'daki ünlü katedralin inşaat işleriyle ilgilenen taş ustası Joe Alonso, mahzende unutulan maskeleri fark etti ve durumu kilise yöneticilerine bildirdi.

Ulusal Katedral'in mahzeninde unutulan 5 bin N95 solunum maskesi Covid-19 salgını ile mücadele için hastanelere bağış olarak verildi.

Washington Ulusal Katedrali Dekanı Randolph Marshall, "Maskelere bugünlerde ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu biliyorduk, hala kullanılabilir olduğundan emin olmak için hem üretici firma hem de CDC (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) ile irtibata geçtik ve onay aldık." açıklamasında bulundu.

Kilise yönetimi, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, kuş gribi salgınına karşı önlem için 2006 yılında alınmış olan N95 solunum maskelerinin Washington D.C.'deki Children's National ve Georgetown Üniversite Hastanesine bağışlandığını bildirdi. 

Son Güncelleme : 26.03.2020 - 15:41
Sıradaki Haber Yükleniyor