Koronavirüsün bir mutasyonu daha tespit edildi

Japonya'da koronavirüsün mutasyona uğramış yeni bir varyantı tespit edildi. Japonya Sağlık Bakanlığı, yeni varyantın İngiltere ve Güney Afrika'da doğrulanan mutasyonla kısmen aynı özelliklere sahip olduğunu belirtti.

11.01.2021    04:19

NTV'de yer alan habere göre; Japonya'ya Brezilya'dan gelen 4 kişide yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış başka bir türüne rastlandı.

Japonya Sağlık Bakanlığı, İngiltere ve Güney Afrika'da doğrulanan mutasyonla kısmen aynı özelliklere sahip olan yeni varyantın 2 Ocak'ta ülkeye gelen 4 yolcuda tespit edildiğini açıkladı.

Tokyo'daki Haneda Havalimanı'nda yapılan corona virüs testi pozitif çıkan 40'lı yaşlardaki bir erkeğin ülkeye geldiğinde hiçbir belirti göstermediği, ancak daha sonra solunum güçlüğü nedeniyle hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, 30'lu yaşlardaki bir kadının baş ağrısı gibi hafif semptomlar gösterdiği kaydedildi.

10-19 yaş grubundaki bir erkek yüksek ateş belirtisi gösterirken, aynı yaş grubundaki diğer hastada ise semptom bulunmadığı bildirildi.

JAPONYA'DA SON DURUM

Ülkede Kovid-19 vaka sayısı son 24 saatte 6 bin 81 artarak 289 bin 463'e, can kaybı sayısı 45 artışla 4 bin 80'e yükseldi.

Son 24 saatte 37 bin 358 kişiye virüs testi yapılan ülkede 852 kişi yoğun bakım servislerinde tedavi görüyor. 

Sıradaki Haber Yükleniyor