İngiltere'nin en zenginlerinden milyoner otelci ölü bulundu

İngiltere'nin en zengin isimlerinden olan milyoner otelci Richard Sutton, İngiltere'nin güney batısındaki Dorset'te evinde bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

09.04.2021 11:49

83 yaşındaki otel sahibi Richard Sutton, Gillingham yakınlarındaki evinde saldırıya uğradı. Komşusunun ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, Sutton'u bıçaklanmış halde buldu. Milyoner iş adamının olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edilirken, yakınlardaki Milborne St Port köyünde kendi muayenehanesini işleten fizyoterapisti 65 yaşındaki Anne Schrieber'in de evde saldırıya uğradığı, helikopterle hastaneye kaldırıldığı, ancak durumunun kritik olduğu bildirildi.

Şirketinden yapılan açıklamada bu ani ölüm karşısında yıkıldıkları belirtildi. 

Polis, 34 yaşındaki bir şüpheliyi gözaltına aldı. Zanlının Sutton'un malikanesinden lüks bir araçla Londra'ya doğru yola çıktığını, 200 km takipten sonra gözaltına aldığını bildirdi. 

415 milyon dolarlık servete sahip olan Sutton'un İngiltere'deki en zenginler listesinde 435. sırada olduğu biliniyor. 'Sir' unvanını ve mülklerini 1981 yılında babasından mirasla alan Sutton'un kendisi ve ailesine ait Birleşik Krallık'ta 7 bin dönüm arazi sahibi olduğu bildirildi. 

Kaynak: Haber Global

Sıradaki Haber Yükleniyor