Elon Musk'tan tüm dünyaya kritik uyarı: Çok daha fazla endişelenmeliyiz

Elon Musk
Elon Musk'tan tüm dünyaya kritik uyarı: Çok daha fazla endişelenmeliyiz

Elon Musk, dünya üzerinde düşen doğum oranlarına dikkat çekerek "Nüfusun düşüşü hakkında çok daha fazla endişelenmeliyiz" dedi.

Sosyal medyadan bazı tweet'ler atan ünlü iş insanı Elon Musk, doğum oranlarındaki düşüşle ilgili haberleri takipçileriyle paylaştı.

NPR'de yayınlanan "ABD doğum oranları 2020'de yüzde 4 düştü" başlıklı haberin yanı sıra BBC'nin "Doğurganlık oranı: Doğum oranlarında küresel çöküş" haberini de paylaşan Musk bir sonraki tweet'inde ise yorum yaparak "Nüfusun düşüşü hakkında çok daha fazla endişelenmeliyiz" diye yazdı.

Elon Musk, geçen sene Aralık ayında bu konuya bir kez daha değinmişti. Musk dünyada "yeterli insan" olmadığını ve bunun insan medeniyetini tehdit edebileceğini söylemişti.

Altı çocuk babası olan Elon Musk, Wall Street Journal etkinliğinde yaptığı konuşmada, "Uygarlık için en büyük risklerden birinin düşük doğum oranı ve hızla azalan doğum oranı olduğunu düşünüyorum" dedi. Musk, "Bilim insanları da dahil olmak üzere pek çok insan dünyada zaten çok fazla insan olduğunu ve nüfusun kontrolden çıktığını düşünüyor ama durum tam tersi, lütfen sayılara bakın eğer insanların daha fazla çocuğu olmazsa, medeniyet çökecek, sözlerime dikkat edin” diye eklemişti.

Kaynak: Haber Global

Elon Musk doğum oranları sosyal medya nüfus nüfusun düşüşü Elon Musk'tan tüm dünyaya kritik uyarı: Çok daha fazla endişelenmeliyiz