Dışişleri'nden Fransa'daki saldırıya kınama!

Fransa'nın Nice kentinde bir kilisenin yakınlarında gerçekleştirilen ve şu ana kadar 3 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan kınama mesajı yayımlandı

29.10.2020    14:35

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada;

"Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Hiçbir sebep, bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremez, şiddeti meşrulaştıramaz. Kutsal bir ibadet mekânında böyle vahşi bir saldırıyı düzenleyenlerin, dini, insani, ahlaki değerlerden nasibini almadığı açıktır.

Terörün farklı türleriyle mücadele eden ve terör nedeniyle vatandaşlarını kaybeden bir ülke olarak, Nice şehri sakinleri başta olmak üzere, Fransız halkıyla terör ve şiddete karşı dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz." ifadelerine yer verildi. 

Polis kaynakları, bıçaklı saldırıda bir kadının başının kesildiğini açıklarken, Fransız siyasetçi Marine Le Pen de polis kaynaklarını doğruladı.

 

Son Güncelleme : 29.10.2020 - 15:18
Sıradaki Haber Yükleniyor