Biden'dan 'Muhammed bin Selman' sorusuna cevap

Biden'dan 'Muhammed bin Selman' sorusuna cevap

ABD Başkanı Joe Biden, gelecek ayki Suudi Arabistan gezisinde ülkenin Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşüp görüşmeyeceği sorusuna "Muhammed bin Selman ile görüşmeyeceğim, oraya uluslararası bir toplantı için gidiyorum" yanıtını verdi.

Hafta sonu tatilini geçirmek üzere Delaware'e giden ABD Başkanı Joe Biden, uçağa binmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CEMAL KAŞIKÇI SORUSUNA CEVAP

Biden, gelecek ayki Suudi Arabistan gezisine ilişkin bir gazetecinin "Suudi Arabistan'a gittiğinizde Cemal Kaşıkçı cinayetini nasıl ele alacaksınız?" şeklindeki sorusuna, "Bugüne kadar nasıl ele aldıysam öyle. Muhammed bin Selman ile görüşmeyeceğim, oraya uluslararası bir toplantı için gidiyorum. O da bu toplantının bir parçası olacak." cevabını verdi.

UKRAYNA'DA KAÇIRILDIĞI İDDİA EDİLEN 3 AMERİKAN VATANDAŞI

Biden, Ukrayna'da kaçırıldığı iddia edilen 3 Amerikan vatandaşı hakkındaki bir soruya da, "Bu konu hakkında bilgilendirdim. Bu kişilerin nerede olduğunu bilmiyorum ama Amerikalılara tekrar hatırlatmak isterim ki şu an Ukrayna'ya gitmenin zamanı değil." cevabını verdi.

BİDEN'IN İSRAİL VE SUUDİ ARABİSTAN'I ZİYARETİ

Beyaz Saray, Biden'ın 13-16 Temmuz'da İsrail ve Suudi Arabistan'ı ziyaret edeceği ve buradaki temasları kapsamında Muhammed bin Selman ile de görüşeceğini duyurmuştu.

 

Kaynak: AA

ABD Başkanı Joe Biden Joe Biden Biden ABD Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Muhammed bin Selman Suudi Arabistan