Beyaz Saray Sözcüsü, Trump'ın 'sürü bağışıklığı' sözlerine açıklık getirdi

Beyaz Saray Sözcüsü McEnany, ABD Başkanı Trump'ın "Virüs aşı olmasa bile gidecek, bir şekilde bir sürü psikolojisi oluşturulacak." sözlerine açıklık getirdi. McEnany, mücadelede "sürü bağışıklığı" stratejisini hiçbir zaman benimsemediklerini söyledi.

16.09.2020    23:37

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı Donald Trump'ın dün gece katıldığı bir programda kullandığı "Virüs aşı olmasa bile gidecek, bir şekilde bir sürü psikolojisi oluşturulacak." ifadesine açıklık getirdi. 

"BİZİM STRATEJİMİZ BİR AN ÖNCE AŞIYA ULAŞMAK" 

Bir gazetecinin, "İki hafta öncesine kadar sürü bağışıklığı planınız olmadığını söylüyordunuz, Trump fikrini mi değiştirdi?" sorusuna McEnany, "Trump dün gece bir süre içinde toplumların sürü bağışıklığına ulaşabileceğinden bahsediyordu. Aslına bakarsanız, Beyaz Saray'da hiçbir zaman sürü bağışıklığı Kovid-19 stratejimiz olmadı. Bizim stratejimiz bir an önce bir aşıya ulaşmak." yanıtını verdi. 

TRUMP'IN 'MASKE' ÇIKIŞINA DA AÇIKLIK GETİRDİ

McEnany, Trump'ın "maske kullanımı sakıncalı olabilir" sözlerine ilişkin olarak da "Başkan burada maskelerin düzgün kullanılmadığında istenmeyen sonuçlar doğurabileceğine vurgu yapıyordu. Bir yüzeye dokunup sonra maskeye dokunursanız yine mikrop bulaştırabilirsiniz. Başkan Trump, maskelerin düzgün kullanılmaması konusunda endişeli." dedi. 

İSRAİL-BAE-BAHREYN ARASINDA İMZALANAN ANLAŞMA

Sözcü McEnany, toplantının sonunda, dün İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmaların "büyük bir başarı olduğunu" iddia ederek bu konuda soru sormayan gazetecilere tepki gösterdi. 
 

Kaynak: AA

Son Güncelleme : 16.09.2020 - 23:37
Sıradaki Haber Yükleniyor