Annesini öldürüp cesedini yiyen İspanyol'a 15 yıl hapis cezası

İspanya'da yaşayan Alberto Sanchez Gomez, annesini öldürüp cesedinin kalıntılarını yemek suçundan ötürü 15 yıl hapisle cezalandırıldı.

16.06.2021 14:21

İspanya'nın başkenti Madrid'de yaşayan 28 yaşındaki Alberto Sanchez Gomez, 66 yaşındaki annesi Maria Soledad Gomez'i öldürüp kalıntılarını yemek suçuyla hakim karşısına çıkarılmıştı. Mahkeme kararını açıkladı. 

Başkent Madrid'de görülen duruşmada, Gomez'e annesini en az 15 gün boyunca yiyip bazılarını köpeğine yediren Gomez'e 15 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme ayrıca, 'cesedin kutsallığına saygısızlıktan' ise 5 ay ceza aldı. 

Olayın ayrıntılarına göre, Gomez annesini boğdu, ardından onu yatak odasına sürükledi ve burada 'cesetten kurtulmak için' testere ve iki mutfak bıçağı kullanarak onu kesti. Gomez ayrıca, yaklaşık 15 gün boyunca kalıntıları yedi ve diğer parçaları evin etrafındaki çeşitli plastik kaplarda ve buzdolabında sakladı. 

Uyuşturucu bağımlısı olan Alberto'ya daha önce kişilik bozukluğu teşhisi konulmuştu.

Yerel basında çıkan haberlere göre ise, konuyla ilgili ifade veren bir polis, Gomez'in kalıntıların bir kısmını çiğ yediğini itiraf ettiğini söyledi.

Sıradaki Haber Yükleniyor