Çocuklara yönelik üç büyük istismar davasında karar çıktı!

Geçen yıl haziran ayında ortaya çıkarılan ve çok sayıda kişinin isminin karıştığı, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde çocuklara yönelik cinsel istismar davası Münster Eyalet Mahkemesi'nde sonuçlandı.

Çocuklara yönelik üç büyük istismar davasında karar çıktı!

Münster şehrinde bir grup çocuğa farklı zamanlarda cinsel istismarda bulunan gruptaki 28 yaşındaki baş sanık Adrian V. 14 yıl hapis cezası aldı. Adrian V'nin mağdur ettiği çocuklar arasında, halihazırda 11 yaşında olan üvey oğlu da yer alıyor.

Mahkeme ayrıca cinsel istismar olayına karışan 35 yaşındaki Marco S'ye 10 yıl, 30 yaşındaki Tobias S'ye 12 yıl, 42 yaşındaki Enrico L'ye 11 yıl hapis cezası verdi. Bu kişiler hakkında ihtiyati tutuklama kararı da alındı.

Bilişim teknisyeni olan baş sanığın 46 yaşındaki annesi Carina V. da yardım ve yataklıktan 5 yıl hapisle cezalandırıldı. Mahkemenin bu kararının temyize götürülebileceği bildirildi.

70'DEN FAZLA TANIK İFADE VERDİ

İstismar olayları, baş sanık Adrian V'nin annesinin çardak evinde gerçekleşirken mahkeme, Adrian V'yi mağdur çocuklara burada defalarca cinsel istismarda bulunmak ve yargılanan diğer erkekleri de davet etmekten suçlu buldu.

Süreç, Kasım 2020'de başladı. Dosya, eklerle birlikte yaklaşık 20 bin sayfadan oluştu. 70'ten fazla tanık ifade verdi ve yedi bilirkişi dinlendi.

Eyalette Münster'in yanı sıra Lügde ve Bergisch Gladbach şehirlerinde de çocuklara yönelik üç büyük cinsel istismar vakası yaşandı. Çok sayıda eyalette ve yurt dışında vakalarla ilgili şüphelilere yönelik tutuklamalar yapıldı. Vakalarla ilgili 50'den fazla şüpheli tespit edilirken 30'u halen gözaltında bulunuyor.

 

Kaynak: AA

Almanya cinsel istismar