ABD'de kriz devam ediyor! Biden harekete geçti

ABD'de kriz devam ediyor! Biden harekete geçti

ABD Başkanı Joe Biden, ülkede bir süredir baş gösteren ve pudra içerikli bazı bebek mamalarının piyasadan toplatılmasıyla zirve yapan bebek maması krizinin çözümü için Beyaz Saray'da ülkenin en büyük üreticileri ve perakendecileri ile bir araya geldi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın bugün bir araya geldiği kişiler arasında perakende devleri Walmart ve Target ile mama üreticileri Gerber ve Reckitt'in yöneticileri de olduğu belirtildi.

Söz konusu krizin, pudra içerikli bebek maması nedeniyle 4 bebeğin ağır hastalanması ve 2'sinin yaşamını yitirmesinin ardından 17 Şubat'ta üretici Abbott'ın ürünlerini piyasadan toplatması sonrası ortaya çıktığına işaret edilen açıklamada, hükümetin çeşitli organlarının krizin aşılması için çaba sarf ettiği kaydedildi.

Açıklamada, Biden yönetiminin bebek maması krizine karşı atacağı adımlar da anlatıldı.

BEBEK MAMASI İTHALATI ARTACAK 

Bu adımlar kapsamında bebek maması üretimindeki belirli formalitelerin kaldırılacağı, bebek maması satışlarındaki fahiş fiyatların önlenmesi için soruşturmalar yapılacağı ve bebek maması ithalatının artırılacağı kaydedildi.

Kaynak: AA

ABD Başkanı Joe Biden Joe Biden Biden ABD