7 kez firar eden müebbet mahkumu: Hep aşk için kaçtım!

İtalya'da cinayet, soygun, adam kaçırma gibi suçlardan ömür boyu hapis cezası alan 60 yaşındaki Giuseppe Mastini adlı mahkum, hapishaneden yedinci kez kaçmasının ardından bir çiftlik evinde sevgilisini araması sayesinde yakalandı

17.09.2020    09:00

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, ilk suçlarını Roma'da çocuk yaştayken işleyen, cinayet, soygun, adam kaçırma gibi suçlardan ömür boyu hapis cezası alan 60 yaşındaki Giuseppe Mastini, 1987 yılında cinayet de dahil bir dizi suçtan ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

Mastini'nin adı, İtalyan yazar-yönetmen Pier Paolo Pasolini cinayeti soruşturmasına da karışmıştı. Ancak Mastini bu cinayetle ilgili suçlamaları reddetmiş ve bu davada mahkumiyet almamıştı.

SEVGİLİSİNİN KREDİ KARTI HARCAMALARINDAN BULUNDU

İşlediği suçlar kadar hapisten kaçma hikayeleriyle de haberlere konu olan Mastini, 2017 yılında altıncı kez kaçışında, sevgilisinin kredi kartı harcamaları takip edilerek bulunmuştu. 2017'de yaklaşık 1 ay boyunca aranan Mastini, son kaçışında ise 10 gün içinde bulundu.

BBC'nin haberine göre, Sardinya adasındaki Sassari kentinde yüksek güvenlikli cezaevinde tutulan Mastini, geçen ay sonunda "ödül" olarak verilen dışarı çıkma izninden faydalandı ancak çıkış izni süresinin dolduğu 6 Eylül'de tekrar cezaevine dönmedi. Yaklaşık 10 gün boyunca aranan Mastini sonunda dün Sassari yakınlarında bir çiftlik evinde saklanırken bulundu.

KENDİNİ "HEP AŞK İÇİN KAÇTIM" DİYEREK SAVUNDU

İtalyan basınına göre Mastini, kendisini yakalayan polislere direniş göstermedi, "Saçma bir şey yaptım ama her zaman aşk için kaçtım" dedi.

Güvenlik güçlerinin Mastini'nin yerini, sevgilisi ile yaptığı telefon görüşmesi sayesinde belirlediği belirtildi.

"Çingene Johnny" (Johnny lo Zingaro) lakaplı Giuseppe Mastini, İtalya'da ismini bu lakaptan alan bir şarkı ve bir filme de konu olmuştu.

 

Son Güncelleme : 17.09.2020 - 09:01
Sıradaki Haber Yükleniyor