5 yaşındaki çocuktan 93 yaşındaki komşusuna mektup

koronavirüs
5 yaşındaki çocuktan 93 yaşındaki komşusuna mektup

İngiltere'nin Wolverhampton kentinde beş yaşındaki Kiran isimli bir kız çocuğunun koronavirüs salgınında sağlığından endişelendiği 93 yaşındaki komşusuna gönderdiği mektup sosyal medyada yankı uyandırdı

5 yaşındaki Kiran adlı kız çocuğu, 93 yaşındaki Ron isimli komşusuna bir gökkuşağı resmi çizip bir mektup yazdı. Mektupta, "Merhaba, benim adım Kiran. Beş yaşındayım. Koronavirüs nedeniyle evde kalmak zorundayım. Sadece iyi olduğundan emin olmak istedim. Yalnız olmadığını hatırlatmak için sana bir gökkuşağı çizdim. Yazabilirsen lütfen bana yaz. 9 numaradaki komşun." dedi. 

Aynı sokakta 24 numarada oturan Ron, Kiran'ın gökkuşağı çizili resmini pencereye asıp mektubuna şu yanıtı verdi: "Merhaba Kiran. Mektubuna ve hatırımı sormana çok sevindim. Senin gibi ben de dışarı çıkamıyorum, bu yüzden beni düşündüğün için çok memnun oldum. Benim adım da Ron. 1955'te bu sokağa ilk ben taşındım ve o zamandan beri de buradayım. Koronavirüste durum çok kötü. Virüsü yenmek için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Umarım hepimiz bunu sağlıklı bir şekilde atlatırız. 24 numaradan Ron."

İki mektup da Twitter'da yayımlandı. Kiran'ın annesi Gupreet Tiwana, İngiliz ITV televizyonuna "Karin mahallemizdeki 9 yaşlı insana mektuplar gönderdi ve hepsinden çok güzel cevaplar aldı" dedi.

Ron'un torunu Louisa Smith da dedesi ve Kiran'ın mektuplarını Twitter'da paylaştı ve "Dedem de tabii ki evinde izolasyonda ama sağlığı çok iyi. Beş yaşındaki komşusundan en güzel mektubu aldı ve ona cevap yazdı. Lütfen okuyun, sizi gülümseteceğine eminim" diye yazdı.

Wolverhampton İngiltere mektup komşu haberler koronavirüs