Osmaniye'de akşam yemeğinden zehirlenen 106 işçi hastaneye kaldırıldı

'de, bir tekstil fabrikasında çalışan 106 işçi, iftar yemeğinin ardından mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri üzerine hastaneye kaldırıldı.

30.04.2021 22:28 | Son Güncelleme : 30.04.2021 23:08

Osmaniye'de organize sanayi bölgesinde bulunan bir tekstil fabrikasında çıkartılan akşam yemeğinden yiyen 300 işçiden 106'sı bir süre sonra karın ağrısı ve kusma şikayetleri göstermeye başladı.

Fabrika yetkililerinin durumu sağlık birimlerine bildirmesi üzerine zehirlenme belirtileri gösteren 106 işçi, ambulanslarla Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan işçilerinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilerken, aynı yemekten yiyip, rahatsızlık göstermeyen işçiler de tedbir amaçlı hastaneye getirildi.

İşçilerin tedavisi sürerken, akşam yemeğinde verilen yemekten alınan örneklere ise incelenmek üzere el konuldu.

Akşam yemeğinde ise tavuk sote ve pilav olduğu belirtildi. Güvenlik güçlerinin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Osmaniye Devlet Hastanesine gelen İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, tedavi gören işçileri ziyaret ederek hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Hastane çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Öznavruz, Osmaniye OSB'de bulunan fabrikada 15.00-23.00 vardiyasında çalışan 300 işçiden bazılarında saat 17.00'de ve iftarda yenilen yemeğin ardından bulantı ve kusma şikayetleri görülmeye başlandığını söyledi.

Olay yerine 17 112 Acil Servis ambulansı sevk edildiğini aktaran Öznavruz, "Şu ana kadar ilimizdeki hastanelere 106 hasta intikal etti. Yapılan tetkikler sonucu hayati tehlike arz edecek bir hastamız bulunmamaktadır. Müdürlük olarak her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Şu an 3 ambulansımız fabrikada hazır vaziyette beklemektedir. İlimizdeki bütün hastanelere destek ekipler sevk edildi. Hastalarımızın tedavisi devam ediyor. Halkımız endişe etmesin, her şey kontrolümüz altında" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber Yükleniyor