Bağışıklığı güçlendiren eğlence Flyzone

Eğlence ve sporu bir araya getiren, sosyalleşirken bağışıklığı güçlendiren, tüm dünyada kabul görmüş sağlıklı etkinliklerin başında gelen trambolinleri Türkiye'de konsept park olarak hayata geçiren Flyzone, yeni sezonda kapılarını açtı.  

07.10.2020    14:49

Mall of İstanbul’da 2019 yılında Türkiye’nin en büyük trambolin parkı olarak hayata geçirilen Flyzone Türkiye, yenilenen yüzüyle 1 Ekim’de kapılarını açtı. Covid-19 için tüm önlemlerin alındığı Flyzone Türkiye, yüzde 50 kapasite ile çalışacak. Randevu sistemi ile ziyaretçi kabul edecek olan Flyzone, tüm koruma önlemlerini alarak “Yeni Normalleşme” sürecinin en eğlenceli aktivite merkezlerinden biri olmaya aday. 

“20 DAKİKA ZIPLAMA 1 SAAT YÜRÜYÜŞE EŞ DEĞER”

1600 metrekarelik alanda kurulu heyecanlı parkurlarla hem spor yaptıran hem de eğlendiren Flyzone Türkiye’de görevli antrenörler eşliğinde doğru spor yapma imkanı da sunuluyor. Trambolinde zıplamanın faydaları saymakla bitmiyor. Hem bir grup aktivitesi olarak da sosyalleşmeye olanak sağlayan trambolinde zıplamak, metbolizmayı hızlandırırken kilo vermeyi kolaylaştırıyor ve 20 dakikalık zıplama 1 saat yürüyüşe eş değer tutuluyor. Stresi azalttığı da kanıtlanan trambolinlerin, ruhsal dengede büyük ölçüde olumlu etkisi olduğu da söyleniyor. 

“TRAMBOLİNDE ZIPLAMAK BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİYOR”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Sporcu Sağlığı Çalışmaları ve Atletik Performans Merkezi Müdürü ve Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Osman Tuğrul Eren “Zıplamak gibi her türlü fiziksel aktivite, bağışıklık sistemindeki T hücreleri ile yararlı sitokinlerin kandaki sayısını artırarak, bağışıklık sistemine pozitif katkı sağlıyor." dedi. Trambolinde zıplarken yakılan enerjinin obezite gelişimini önlediğini dile getiren Eren, ayrıca, büyüme kıkırdaklarında meydana getirdiği basınç sayesinde çocuklarda boy uzamasına da katkı sunduğunu söyledi.

Eren, basketbol, hentbol ve voleybol gibi sıçrama hareketleri içeren spor dallarıyla ilgilenenlerin de trambolinde antrenman yaparak, performanslarını artırabileceklerini ifade etti.

YENİ NESİ AKTİVİTE MERKEZİ       

Flyzone Türkiye’nin diğer eğlence merkezleri dışında sürekli tekrar edilen bir aktivite olduğunu ve sürekli ziyaretçi ağırladıklarını belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer  “Biz hem sosyalleşme, hem eğlence hem de spor merkeziyiz. Bu sebeple 1 yılı aşkın bir sürede bir fan kulübümüz oluştu” diye konuştu. Flyzone da 21 adet trambolin olduğunu kaydeden Ramazan Becer, “Her zorlukta parkurlarımız mevcut. Çeşitli yenilemeler de yaptık. Pandemi süreci için de tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Parkurlarımızdan sünger havuzumuzu bu sebeple deaktif ettik. Bu süreci müşterilerimizin sağlıklı geçirmesi için her türlü önlemi aldık” dedi. 

TRAMBOLİNE BAŞLAMA YAŞI KAÇ?

Flyzone’a 4-13 yaş arasındaki misafirlerin ebeveynleri ile giriş yapabildiklerini belirten Becer, “70 yaşında bile misafirlerimiz geliyor. Antrenörlerimizin gözetiminde unutulmaz anlar geçiriyorlar” diye konuştu. Tüm sağlık birimlerinin trambolinin faydalarından bahsettiğine dikkat çeken Becer, “6 yaşından itibaren tüm ziyaretçilerimiz trambolinde zıplayabiliyor, zıplarken de sağlıklı bir spor aktivitesini gerçekleştirmiş oluyor” dedi. 

2021’DE 5 ŞUBE

Pandemi dönemini avantaja çevirdiklerini ve o dönemde toplamda 30 milyon TL’lik yatırımla, Flyzone Türkiye’nin şube sayısını 5’e çıkardıklarını kaydeden Becer, “Bu sürede inşaatlarımız devam etti. Yıl sonunda Lens İstanbul, Taksim Demirören AVM, Torium, Nevşehir Nissara Avm ve Mall of İstanbul olarak 5 şubemizi de hayata geçirmiş olacağız” dedi. 

Sıradaki Haber Yükleniyor