x

Haber Global

WhatsApp yeni özelliği ile Zoom'a rakip olmaya hazırlanıyor

Koronavirüs ile birlikte grup görüntülü görüşme uygulamalarına ve özellikle de Zoom'a artan talep sonrası WhatsApp'tan yeni bir hamle geldi.

12.05.2020 - 11:24

A -

A +

Koronavirüs ile birlikte Zoom başta olmak üzere grup görüntülü görüşme uygulamalarına artan talep, WhatsApp'ı da harekete geçirdi. 2 milyarı aşkın kullanıcı sayısıyla dünyanın en yaygın anlık iletişim platformu olan WhatsApp, geçen hafta yayınladığı güncellemeyle görüntülü ve sesli grup aramalarında 8 katılımcıyı destek vermeye başlamıştı. Zoom'un görüntülü görüşmelerde 100 kişiye kadar bulan desteği, WhatsApp'ın yeni bir adım daha atmasına neden oldu. 

8'DEN 50'YE ÇIKIYOR!

WhatsApp ve ekosistemine yönelik gelişmeleri takip eden teknoloji blogu WABetaInfo'un ortaya çıkardığı yeni gelişmeye göre, WhatsApp'ta yakında 50 kişilik görüntülü görüşme yapılabilecek.

WhatsApp'ın bu adımı, çatı şirketi Facebook'un yine geçen haftalarda duyurduğu yeni grup görüntülü sohbet özelliği Messenger Rooms ile entegre olacak. WhatsApp'a gelmesi beklenen güncellemenin ardından uygulamanın hem mobil hem de web arayüzünde Messenger Rooms kısayolu yer alacak.

Son Güncelleme : 13.05.2020 - 16:28
Sıradaki Haber Yükleniyor