Ubisoft'tan PlayStation 5 için şaşırtan iddia

PlayStation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk özelliği hayal edildiği gibi olmayabilir.

01.09.2020    14:26

PlayStation 5 için hazırlanan geriye dönük uyumluluk özelliği hayal edildiği gibi olmayabilir. PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği söylenen bu konsolun diğer PlayStation modelleri adına hazırlanan oyunları çalıştırıp çalıştırmayacağı henüz belli değil.

Ubisoft tarafından hazırlanan destek sayfasında PlayStation 4 oyuncuları ile PlayStation 5 oyuncularının çevrimiçi oyunlarda birlikte vakit geçirebileceği söylendi. Buradan hareketle Assassin’s Creed Valhalla ve Watch Dogs: Legion gibi oyunların geriye dönük uyumluluk özelliğine uygun olan oyunlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Fransız oyun geliştiricisi, PlayStation 5 modellerinde sadece PlayStation 4 oyunlarının oynanabileceğini ancak diğer PlayStation konsolları için piyasaya sürülen oyunların oynanamayacağını söyledi. Xbox Series X ise Xbox 360 ve Xbox oyunlarını çalıştıracak.

Sonbahar sezonunda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 5, konsol sektöründeki macerasına Spider-Man: Miles Morales isimli oyun ile başlayacak. Şu anda bu oyun için sipariş verilebiliyor.

Sıradaki Haber Yükleniyor