x

Haber Global

Tweetlerinize kimlerin yanıt verebileceğini seçebileceğiniz yeni özellik duyuruldu

Popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter, atılan tweetlere kimlerin cevap verebileceğinin seçilmesine olanak sağlayan yeni özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı.

21.05.2020 - 10:10

A -

A +

Popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi konumunda bulunan Twitter'da ne yazık ki bazen hakaretler içeren yorumlar ve cevaplar gelebiliyor. Günümüzde siber zorbalığın ne kadar ciddi bir tehdit olduğunu düşündüğümüzde, atılan tweetlere gelen cevaplar gerçekten tehlikeli boyutlara ulaşabiliyor.

Twitter dahil olmak üzere sosyal medya platformları da bazı kullanıcılarının yaşadığı bu mağduriyeti gidermek için kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Daha önce Instagram'da gördüğümüz 'yorumlara kapatma' özelliğini bu kez de Twitter kullanıcılarına sunmaya başlıyor.


Sosyal medya devi, attığı tweetlere istemediği yanıtlar gelmesinden sıkılan kullanıcıları için geliştirdiği yeni özelliğini duyurdu. Bugünden itibaren bu özelliğe kavuşan şanslı kullanıcılar yukarıdaki görselde de görebildiğiniz gibi attığı tweetlere kimlerin yanıt verebileceğini seçebilecek.

Attığınız tweetlere yanıt verebilecek olanlar ise üç kategoriye ayrılmış durumda: herkes, takip ettiğin kişiler, etiketlediğin kişiler. Bu seçenekler arasından 'herkes' varsayılan ayar olarak kabul edilecek.


Eğer ki 'takip ettiğin kişiler' ya da 'senin yanıt verdiğin kişiler' seçeneklerinden bir tanesi seçilirse bu ibare yukarıdaki görüntüde de görülebileceği üzere tweetin altında gri renkle belirtilecek. Böylece kullanıcılar, bu tweete cevap verip veremeyeceğini görebilecek.

Twitter Ürün Yönetimi Direktörü Suzanne Xie, yayınladığı blog yazısında tweete yanıt veremeyecek olan kişilerin tweetleri görüntüleyebileceğini, retweetleyebileceğini, yorumla birlikte retweetleyebileceğini ve beğenebileceğini söyledi.

Twitter, şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcının bu seçenekleri görebileceğini ancak ilerleyen zamanlarda bu özelliğin herkes için kullanılabilir hale getirileceğini belirtti.

Webtekno

Son Güncelleme : 21.05.2020 - 10:11
Sıradaki Haber Yükleniyor