x

Haber Global

Telekomünikasyon şirketi Xiaomi'nin kurucu ortağı Lei Jun istifa etti

Çinli telekomünikasyon şirketi Xiaomi'nin kurucu ortağı Lei Jun beklenmedik şekilde istifa etti. Lei Jun'un şirketteki görevlerini, Redmi'nin lideri Lu Weibing devralacak.

03.12.2019 - 04:15

A -

A +

Xiaomi cephesinden gelen beklenmedik ayrılık teknoloji basınında gündem oldu. Şirketin kurucu ortağı Lei Jun, istifasını açıkladı. İstifa mektubunda Lei Jun'un işten ayrılma isteğini oldukça zarif bir şekilde ifade ettiği belirtildi. Şirketten ayrılan yönetici yazısında gelecek yılın, Xiaomi için oldukça önemli olduğuna dikkat çekti.

Daha güçlü grup ve yönetici kadrosuna ihtiyaç olduğunu belirten Jun, bunun için inovasyonu sürdürmek gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Lei Jun, önümüzdeki yılın özellikle 5G açısından büyük önem taşıdığını da vurguladı.

Shiftdelete'nin haberine göre, yaşanan ayrılığın ardından Lei Jun'un görevlerini, Redmi'nin lideri Lu Weibing devralacak.

Eski başkan Lin Bin, Xiaomi Başkan Yardımcılığı, eski CFO Zhou Capital ise Uluslararası Ticaret Başkanlığı rollerini üstlenecek. Yaşanan bu değişimin, şirketini gelecek planlamasına nasıl etki edeceği bilinmiyor.

Son Güncelleme : 03.12.2019 - 04:16
Sıradaki Haber Yükleniyor