Samsung One UI 3.1 güncellemesini alacak telefonlar ve tabletler açıklandı

Samsung, One UI 3.1 güncellemesinin dağıtımına başlarken hangi modellerin güncellemeyi alacağı da belli oldu. İşte model modle One UI 3.1 güncellemesini alacak Samsung telefonlar.

24.02.2021 10:19

Samsung Electronics, en son One UI 3.1 güncellemesinin dağıtımına başlandığını duyururken açıklamad Galaxy S20 Serisi (Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S20 FE) ve Galaxy Note20 Serisi’nin (Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra) yanı sıra Galaxy Z Fold2 ve Galaxy Z Flip Serisinin de güncellemei alacağı belirtildi.

One UI 3.1 ile Samsung akıllı telefonlara gelecek yeni özellikler

One UI 3.1 özelliğine sahip Galaxy S21 Serisinde özellikle kamera özelliklerinde belirgin geliştirmeler dikkat çekiyor.

One UI 3.1 güncellemesinden faydalanacak tüm cihazların faydalanabileceği özellikler ise şöyle:

* Kullanıcılar, sabit görüntü ve video formatlarında görüntüleri aynı anda tek bir dokunuşla yakalayabilen gelişmiş Tek Tuşla Çoklu Çekim özelliğini kullanabilecek.

* One UI 3.1 güncellemesiyle gelen yeni Nesne Silme aracı, çekim yaptıktan sonra mükemmel görüntünün elde edilmesine yardımcı olacak. Kullanıcılar istemedikleri kısımları, vakit kaybettiren manuel düzenlemeye gerek kalmadan fotoğraflarından zahmetsizce çıkarmak için bu akıllı fotoğraf düzenleme aracını kullanabilecek. Kullanımı da gayet basit. Dikkat dağıtan nesneleri silmek istediklerinde, kaldırmak istedikleri alana dokunduklarında ilgili alan otomatik olarak seçilip silinecek.

* One UI 3.1 güncellemesinde ayrıca gelişmiş dokunmatik otomatik odaklayıcı ve otomatik pozlama denetimi özellikleri geliyor. Bu özellikler sayesinde fotoğrafların odak ve parlaklığı hiç olmadığı kadar kolayca değiştirilebiliecek. Ekranın herhangi bir bölümünde yalnızca sağa ya da sola doğru kaydırma yaparak çekim öncesinde görüntünün parlaklığı ayarlanabilecek.

Samsung

* One UI 3.1 ayrıca yeni Çoklu Mikrofonla Kayıt özelliğini de sunuyor. Bu özellik Profesyonel Düzeyde Video modundayken hem telefonun hem de Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live ve Galaxy Buds+ gibi bağlı bluetooth cihazların ses kaydı almasını sağlayacak. 

* Galeri uygulaması da güncellendi. Galeri, artık videoları ve fotoğraflar daha derli toplu ve gezinmeyi kolaylaştıran bir akışta gruplandırıldı.

* One UI 3.1’in mavi ışığı saate göre gün içinde otomatik olarak ayarlayan yeni Göz Koruma Kalkanı moduna Ayarlar üzerinden ulaşılabilecek. 

* Telefondan tablete geçiş yapmayı zahmetsiz hale getiren uyumlu arayüzün yanı sıra Galaxy Buds Pro, Buds Live ve Buds+ cihazlarındaki Otomatik Geçiş özelliğiyle, Galaxy cihazları arasında geçiş yapıldığında seste herhangi bir kesinti olmayacak. Kullanıcılar telefonlarında video izlerken en sevdiği şarkıyı ya da podcast’ı dinlerken Galaxy Buds Pro’yu uyumlu telefonlarıyla eşleştirdiklerinde 360 Derece Ses özelliği sayesinde daha sürükleyici ve gerçekçi ses kalitesine ulaşacak.

Samsung One UI 3.1 güncellemenin kademeli olarak geleceği cihazlar hangileri?

Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 FE, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10 5G, Galaxy S10 Lite, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy Note10 Lite, Galaxy Fold, Galaxy A71 5G, Galaxy A71, Galaxy A51 5G, Galaxy A51, Galaxy A90 5G, Galaxy A80, Galaxy A70, Galaxy A50, Galaxy Tab S7+, Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy Tab S6, Galaxy Tab S5e.

Sıradaki Haber Yükleniyor