x

Haber Global

NASA 8 ay karantinaya girecek elemanlar arıyor! İşte aranan kriterler

İlk insanlı Mars yolculuğu için çalışmalarını sürdüren NASA, 8 ay boyunca dış dünyadan izole bir yaşam sürecek gönüllüler arıyor.

23.05.2020 - 16:39

A -

A +

Koronavirüs salgınıyla birlikte dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan karantina ve izole yaşam tarzını deneyimlemek zorunda kaldı. Her ülkede görülen salgın sonrası ortaya çıkan 'yeni normal' sonrası NASA da benzer bir adım atmaya hazırlanıyor.

Fox News'ta yer alan habere göre, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 8 ay boyunca dış dünyadan izole bir yaşam sürecek gönüllüler arıyor. NASA, bu kapsamda seçilecek kişilerin Rusya'da bir tesiste 8 ay geçireceğini açıkladı. 


İŞTE KARANTİNAYA GİRECEKLERDE ARANAN KRİTERLER!

Resmi sitede bulunan başvuru şartları arasında 30 - 55 yaşları arasında ABD vatandaşı olmak ile akıcı bir İngilizce ve Rusça bilmek yer alıyor. NASA'dan yapılan resmi duyuruya göre uzay ajansı bu proje kapsamında NASA seyahatinin insanlar üzerindeki etkilerini saptamayı planlıyor.

NASA'nın karantina projesi kapsamında seçilecek kişiler bunun için maaş da alacaklar. Ancak NASA henüz bu projede yer alacak kişilere ödenecek maaşı açıklamadı.

Son Güncelleme : 23.05.2020 - 21:25
Sıradaki Haber Yükleniyor