Serdal Adalı: "Bizim yapacaklarımızın kanıtı geçmişte getirdiğimiz dünya yıldızlarıdır"

Beşiktaş
Serdal Adalı: "Bizim yapacaklarımızın kanıtı geçmişte getirdiğimiz dünya yıldızlarıdır"
FOTOĞRAF: AA

Beşiktaş'ta 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklayan Serdal Adalı, en büyük önceliğinin 1,5 sene içinde futbol takımını ayağa kaldırmak olduğunu söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nün 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulu öncesinde başkan adaylarından Serdal Adalı, Adana'daki kongre üyeleriyle bir araya geldi.

Kendisine ulaşan mesajlar ve istekler üzerine bu yola çıktığını dile getiren Adalı, "İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde hayal satmadan, gerçekçi hedeflerle ilerlemek zorundayız. Bu nedenle plan ve projelerimizi keskin bir şekilde kısa ve orta vadeli olarak ayırdık.

Bu doğrultuda çok net olarak söylemek isterim ki önümüzdeki 1,5 sene içinde en büyük ve en öncelikli projemiz, futbol takımını ayağa kaldırmaktır. Unutmayın ki bugün gündemde seçim varsa ilk nedeni futbol takımımızın durumudur" diye konuştu.

"KAPASİTEYİ 52 BİNE ÇIKARACAĞIZ"

Statla ilgili mimarlarla görüştüklerini aktaran Adalı, "Size öyle hayali projelerden bahsetmeyeceğiz. Biz koltuk düzeninin değiştirilmesiyle kapasitemizi 52 bine çıkaracağız. Misafir takım tribününü alt ve üst olmak üzere ikiye bölüp rakip takım taraftarlarının ses düzenini ikiye bölmek istiyoruz.

Kartal Yuvası organizasyonumuzu yeniden yapılandıracağız. Ürün çeşitliliği ve tedarik sorunlarını ortadan kaldıracağız. Mağaza sahiplerinin ihtiyaçlarını en ön plana alacağız" ifadelerini kullandı.

"TAKIMIN KALİTESİNİ YÜKSELTECEĞİZ"

Teknik direktör Sergen Yalçın döneminde alınan başarıların ardından sonraki yıllarda bu zaferlerden uzak kalındığını belirten Adalı, şöyle devam etti:

"Biliyorsunuz efsanemiz Şifo Mehmet futbolun başında olacak. Rıza hocamızla da birlikte futbol takımımızı ayağa kaldıracağız. Takımın kalitesini yükselteceğiz. Bize 'Çok fazla transfer konuşuyor' diyorlar. Ben şimdi sizlere soruyorum, Beşiktaş'ımızın mevcut kadrosunda transfere ihtiyacı yok mu? Rakiplerimiz ligde ve Avrupa'da iyi sonuçlar alırken bizim buna hakkımız yok mu?

Rakip takım formalı çocuklar, yıldız oyuncuların, futbolcuların isimlerini bağırırken bizim çocuklarımızın bunlara hakkı yok mu? Bizim yapacaklarımızın kanıtı birilerine çektirip servis ettirilen fotoğraflar ya da sosyal medya paylaşımları değildir. Daha önceki görevlerimizde yaptıklarımızdır. Getirdiğimiz dünya yıldızlarıdır. Maddi olarak sağladığımız ve feda ettiğimiz katkılardır."

Kaynak: AA