YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ÖSYM
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS tercihleri 5 Ağustos’a kadar devam edecek. Öğrencilerin, ÖSYM tercih robotuyla 24 tercih hakkı bulunuyor. Tercih işlemleri devam ederken sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı merak edilip araştırılıyor. Milyonlarca öğrencinin heyecan ile beklediği YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz itibarıyla başlamasının ardından tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin aramalar hız kazandı. Peki, 2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, kaç günde belli olur? İşte ÖSYM takvimi ile YKS sonuçları açıklanma tarihi hakkında merak edilen soruların yanıtı...

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI!

YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla başladı.

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında ÖSYM'nin sitesi üzerinden yapabilecekler.

YKS KILAVUZU YAYIMLANDI!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS tercih kılavuzu yayımlandı.

ÖSYM "2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 19 Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM'nin internet adresinden yayımlandı.

Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

YKS KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. 5 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanacak tercih işlemleri ardından sonuçlar açıklanacak.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler puan ve başarı sıralamalarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanacaklar. İyi bir üniversite hayaliyle sınava giren milyonlarca öğrenci, kayıt işlemlerini 22-26 Ağustos 2022 günleri arasında tamamlayacak. Elektronik üniversite kayıtları ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınacak.

Kaynak: Haber Global

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak YKS tercih sonuçları YKS tercih sonuçları belli oldu mu OSYM YKS tercihleri