YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? 'ÖSYM' TYT, AYT, YDT YKS sonuçları sorgulama ekranı

YKS ÖSYM
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? 'ÖSYM' TYT, AYT, YDT YKS sonuçları sorgulama ekranı

YKS sonuçları için milyonlarca üniversite adayı büyük bir bekleyiş içerisinde. 18 19 Haziran tarihleri arasında TYT, AYT, YDT ve YKS 2022’ye giren adaylar, artık sınav sonuçlarını sabırsızca merak ediyor. YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte üniversite sınavı sonuçları açıklanma takvimi.

Üniversite sınav sonuçları yakın bir tarihte açıklanacak. ÖSYM takvimi ile beraber YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı da verilmiş oldu. TYT, AYT ve YDT sonuçları için oldukça az bir süre kalmış durumda. 2022 üniversite sınavında pek çok vatandaş başarılı bir sonuç elde etmek istiyor. YKS sonuçları ardından öğrenciler yerleştirme sürecine geçecek. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, tarih belli mi? İşte merak edilen detaylar...

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM 2022 takvimine bakıldığı takdirde YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı görülebiliyor. YKS, 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

YKS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

YKS sonuçları ÖSYM'nin AİS penceresinden öğrenilebiliyor. AİS penceresine TC kimlik ve ÖSYM şifrenizi girdiğiniz takdirde sonuçlar sekmesinden YKS sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? 'ÖSYM' TYT, AYT, YDT YKS sonuçları sorgulama ekranı

YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

YKS sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

YKS SONUÇ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS BARAJ PUANI KALKTI MI?

YKS 2022 baraj puanı, ÖSYM açıklamasıyla birlikte kalkmış durumda. Adaylar herhangi bir baraj puanından muaf değiller.

Kaynak: Haber Global

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak OSYM TYT sonuç sorgulama ekranı AYT sonuç sorgulama ekranı YDT sonuç sorgulama ekranı YKS sonuçları sorgulama ekranı üniversite sınav sonuçları ÖSYM giriş sayfası yks sonuçları ÖSYM takvimi