Son dakika 'ÖSYM' duyurdu: ALES başvuruları başladı!

ÖSYM ALES haberler
Son dakika 'ÖSYM' duyurdu: ALES başvuruları başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 21 Ağustos'ta uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/2) başvurularının başladığını açıkladı.

ALES başvuruları ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde alınıyor. ALES/2 sınavı bu yıl ağustos ayı içerisinde düzenlenecek. ÖSYM'nin yayımlamış olduğu 2022 sınav takvimine göre yılın ikinci ALES sınavının başvuruları bugün alınmaya başlayacak.

ALES BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin aşağıda belirtilen internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecekler.

ÖSYM ADRESİ

Adaylar ALES başvuru ücretini bankaya yatırarak tamamlayacak. ALES başvuruları 24 Haziran ve 4 Temmuz tarihleri aralığında yapılacak. Geç başvurular ise 19 Temmuz’da gerçekleştirilecek. Sınav 21 Ağustos'ta düzenlenecek. Yılın ikinci ALES sınavının sonuçları 9 Eylül 2022 tarihinde açıklanacak.

ÖSYM duyurdu: ALES başvuruları başladı

ALES/2 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

ALES/1 başvuruları 21 Şubat – 3 Mart 2022 tarihleri aralığında alınmış, başvuru ücreti 185 TL olarak açıklanmıştı. ALES/2 başvuru kılavuzuna göre ALES/2 başvuru ücreti de 185 TL olarak belirlendi.

ALES BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN!

Kaynak: Haber Global

ALES başvuruları ALES başvuru ücreti ALES OSYM ALES başvuru ücreti ALES/2