Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Milli eğitim bakanlığı MEB
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Her sene gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi sınavı ile adaylar, Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve meslek liselerine yerleşiyor. Peki 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? LGS'ye yönelik ilişkin başvurular, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 4 Nisan Pazartesi ila 14 Nisan Pazartesi günleri arasında merkezi olarak uygulanmıştı. Öğrenci ve veliler, 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? soru ve konu başlıklarını araştırmaya başladı. Sizler için LGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı ile sınava ilişkin bilgileri sizler için derledik.

2022 LGS SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

LGS sınavına sayılı günler kaldı. Başvurusunu tamamlayan öğrencilerin merak ettiği sınav yerleri hakkında açıklama yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre LGS giriş yerlerinin 27 Mayıs tarihi itibariyle duyurulacağı ifade edildi.

Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı

2022 LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS için başvurular tüm 8. sınıf öğrencileri için 4 Nisan Pazartesi ila 14 Nisan Pazartesi günleri arasında Bakanlık tarafından merkezi olarak yapıldı.

LGS 5 Haziran'da yapılacak olan sınavın birinci oturumu 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak ve Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak.

75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru yöneltilip 80 dakika süre verilecek.

Kaynak: Haber Global

son dakika Milli Eğitim Bakanlığı 2022 LGS sınav giriş yerleri açıklandı mı 2022 LGS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak 2022 LGS sınav giriş yerleri LGS sınav giriş yerleri sorgulama ekranı