PTT torba kapandı ne demek?

Kültür Sanat haberleri
PTT torba kapandı ne demek?

"PTT torba kapandı ne demek? PTT torba açıldı ne demek? PTT Kargo torba kapandıktan sonra ne zaman gelir?" soruları internette sıklıkla araştırılan konuların başında yer alıyor. İşte merak edilen soruların yanıtları...

PTT Kargo vatandaşlar tarafından en sık kullanılan ve gönderim yapılan kuruluşların başında yer almaya devam ediyor. Kargo takibi yapan vatandaşlar "PTT torba kapandı ne demek? PTT torba açıldı ne demek? PTT Kargo torba kapandıktan sonra ne zaman gelir?" sorularının cevabını merak ediyor. Peki nedir bu terimler ve ne anlama gelir? İşte PTT Kargo terimlerinde bilinmeyeneler ve anlamları haberimizde...

ptt torba kapandı ne demek

PTT TORBA KAPANDI NE DEMEK?

Kargo gönderimi yapmak isteyen vatandaşlar kargo takibi esnasında gönderilerinin durumunun ne olduğunu ve ne zaman gönderileceğini yakından takip edebilir. Kargo takibi esnasına bazı terimlerle karşılaşan kişiler ise bunların ne anlama geldiğini merak ediyor. Merak edilen terimlerden birisi ise "PTT Kargo torba kapandı ne demek?" sorusudur.

Özetleyecek olursak, PTT kargo işlemi yapıldıktan sonra ekrana gelen torba kapandı yazısı kargo üzerinde değişiklik yapılamayacağı anlamına gelir. Torba kapandı ibaresi kargoda paketleme işleminin tamamlandığını ve kargonun alıcıya ulaştırılmak üzere yola çıktığını ifade ediyor. Torba kapandı yazısından sonra kargo üzerinde değişiklik veya iptal işlemleri gerçekleştirilemiyor. Kısacası bu yazı kargo torbasının açılmamak üzere kapandığını belirtmektedir.

Kargo takibi esnasında eğer bu uyarı yoksa; Torba kapandı yazısı çıkmadan önce kargoda değişiklik yapılabilmektedir.

PTT KARGO TORBA AÇILDI NE DEMEK?

Kargo gönderimi esnasında diğer karşılaşılan terim ise "torba açıldı" iadesidir. PTT gönderi takip sırasında son işlem olarak "torba açıldı" ifadesiyle karşılaşıyorsanız kargo yakında alıcıya ulaşacak demektir. Bu ifade, torbanın kargonun alıcısının bulunduğu PTT dağıtım merkezine geldiğini ve dağıtıma hazırlandığını belirtir.

Bu ifadeden kısa bir süre sonra da "Alıcı merkez torbayı açtı" ifadesini göreceksiniz. Bu, torbanın şehirdeki ana işlem merkezine geldiğini ve adreslerine göre ara dağıtım bölgelerine gönderilmek için tekrar düzenlendiğini gösterir. Bu işlem adının aksine kargoların açılmasıyla değil, barkodlarının okutulmasıyla yapılır.

Kaynak: Haber Global

PTT torba kapandı ne demek PTT torba açıldı ne demek PTT Kargo