MEB açıkladı! Öğretmenlerin 2022 yılı yer değiştirme takvimi açıklandı!

MEB Milli eğitim bakanlığı
MEB açıkladı! Öğretmenlerin 2022 yılı yer değiştirme takvimi açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığınca, kadrolu öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları 25 - 29 Temmuz tarihlerinde alınacak. Sonuçlar ise 1 Ağustos'ta açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, öğretmenlerin 2022 yılındaki il içi isteğe, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne ve aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme takvimi açıklandı.

MEB YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ AÇIKLANDI

Buna göre, il içi isteğe bağlı yer değiştirmeler için başvurular 4-8 Temmuz'da alınacak ve atamaların valiliklerce gerçekleştirilmesi ve sonuçların ilanı 19 Temmuz'da oölacak.

Öğretmenlerin 2022 yılı yer değiştirme takvimi açıklandı

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerde başvurular 25-29 Temmuz'da alınacak ve atamalar 1 Ağustos'ta ilan edilecek.

Aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirmeler için ise başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci 5-11 Ağustos'ta, tercihlerin yapılması ve onay süreci ise 15-19 Ağustos'ta yapılacak. Atamaların ilanı da 23 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

Kaynak: Haber Global

Milli Eğitim Bakanlığı MEB kadrolu öğretmen yer değiştirme başvuruları yer değiştirme başvuruları sonuçları