LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? LGS sınav giriş belgesi nereden alınır?

MEB LGS
LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır? LGS sınav giriş belgesi nereden alınır?

LGS sınav giriş belgeleri öğrenciler tarafından araştırılıyor. MEB tarafından 8. sınıf öğrencilerine uygulanacak olan LGS için geri sayım devam ediyor. İşte sınav giriş belgelerine dair detaylar!

Milyonlarca öğrenci LGS sınav giriş belgelerinin açıklanması için gün sayıyordu. Sonunda beklenen haber geldi. LGS sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Öğrenciler LGS sınav giriş belgelerini elde edebilecekleri adres araştırılıyor. İşte LGS sınav giriş belgelerine dair detaylı bilgiler...

LGS GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine Bakanlığın aşağıda belirtilen internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilecek. LGS adayları sınava eğitim gördükleri okullarda girecek.

LGS GİRİŞ YERLERİ NEREDEN ALINIR (MEB, e-Okul)

LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

LGS GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

LGS sınav giriş belgesi, 27 Mayıs’tan itibaren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden açıklandı.

Okul müdürlükleri bu tarihten itibaren öğrencilerinin sınav giriş belgelerini alacak ve mühürleyerek öğrencilere teslim edecek. Birinci oturum saatiyle 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak.

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek.

İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.

Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

LGS NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Merkezi Sınav, 05 Haziran 2022 Pazar günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum saat 11.30’da başlayacaktır.

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

Kaynak: Haber Global

LGS sınav giriş belgesi nasıl alınır LGS sınav giriş belgesi nereden alınır lgs ne zaman MEB