Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş "Haziran favorim" dedi ve açıkladı

İslam Memiş
Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş "Haziran favorim" dedi ve açıkladı

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'in uzun bir süredir dikkat çektiği bir konu vardı: Pariteler... Özellikle euro ve sterlinin dolar karşısında ciddi değer kaybı gözler kaçmamıştı. Memiş de bu konuda sürekli uyarılarda bulunmuştu. Beklenen gelişme gerçekleşti.

İslam Memiş bir ayı aşkın bir süredir paritelerin önemine dikkat çekerken dolar, euro ve sterlin yatırımcılarının pariteleri dikkatlice izlemeleri gerektiğini söylüyordu. 

Bir açıklamasında, "Sterlin dolar paritesi de elinde dolar olan yatırımcılara iyi fırsatlar sunuyor. 1.22 seviyesine kadar sert bir şekilde geriledi. 1.37'den bu seviyeye geldi. Bu düşüşlerin kalıcı olduğunu tahmin etmiyorum" demişti. 

Aradan 1 ay bile geçmeden sterlin beklenen tepkiyi göstererek dolar karşısında kaybettiklerini geri toplamaya başladı.

Bir tweet atan İslam Memiş, sterlinin yükselişini değerlendirdi. 

İslam Memiş, sterlin dolar paritesinin 1,2170'ten 1,2667'ye tepki yükselişi verdiğini belirtti. 

Memiş, "1.37'den başlayan düşüş trendi, yatırımcısına çok güzel hırsatlar sundu. Sterlin, haziran favorim" diye yazdı. 

Memiş ikinci tweet'inde ise "Nisanda euro ve sterlin aşırı değer kaybetmişti. Normal olarak mayısı en kazançlı olarak kapatıyorlar. Marifet dolarda değildi, paritelerdeydi" diye de ekleme yaptı.

Kaynak: Haber Global

islam memiş sterlin İslam Memiş islam memiş yorumları islam memiş canlı islam memiş tweet islam memiş gram altın islam memiş dolar İslam Memiş euro İslam Memiş parite sterlin sterlin dolar paritesi