Emekli İkramiyesinde tarih belli oldu: Kurban Bayramı 'emekli ikramiyesi' hesaplara ne zaman yatacak? 'Bayram ikramiyesi 2022' yılında ne kadar?

Kurban bayramı son dakika
Emekli İkramiyesinde tarih belli oldu: Kurban Bayramı 'emekli ikramiyesi' hesaplara ne zaman yatacak? 'Bayram ikramiyesi 2022' yılında ne kadar?

Bayram ikramiyesi; 9 Temmuz Cumartesi günü kutlanmaya başlanacak olan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki bayram ikramiyesi ne kadar? Kurban Bayramı emekli ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak? İşte konuyla ilgili merak edilenler...

Bayram ikramiyesi tıpkı Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı gelmeden hesaplarda olacak. Konuya yönelik bilgi edinme isteğinde olanlar internette yaptıkları araştırmalara devam ediyor. Peki, Bayram ikramiyesi ne kadar? Kurban Bayramı emekli ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak? Konuya ilişkin detaylar haberimizde...

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ HESAPLARA NE ZAMAN YATACAK?

Emekli ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan 1 hafta öncesi yani temmuz ayının ilk haftasında verilmesi bekleniyor. 2 Mayıs tarihinde başlayan Ramazan Bayramı ikramiyeleri 28 Nisan ve 29 Nisan’da hesaplara yatmıştı.

bayram ikramiyesi ne zaman yatacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2022 yılı Kurban Bayramı emekli ikramiyesi için açıklamada bulundu. Buna göre milyonların beklediği emekli ikramiyesi bayramdan önce 2-7 Temmuz tarihleri arasında kademeli olarak hesaplara yatacak.

Bayram ikramiyesi SSK emeklilerine 5-6 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerine 7 Temmuz’da ödenecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ramazan Bayramı’ndan önce yaptığı açıklamasında, ‘Bayram ikramiyelerine yönelik artış gündemimizde yok. 28-29 Nisan'da ödemeler yapılacak. İki bayramda maliyet 25 milyar lira seviyesinde. Emeklilere 1100 lira ödenecek.’ demişti. Buna göre 2022 bayram ikramiyesi ilk ödemesi Ramazan Bayramı öncesi Nisan ayı sonunda ödendi. 2022 yılının ikinci emekli ikramiyesi ise Kurban Bayramı öncesi yine 1.100 TL olarak hesaplara geçecek.

Kaynak: Haber Global

Kurban Bayramı ikramiyesi Bayram ikramiyesi ne kadar Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak bayram ikramiyesi emekli ikramiyesi