Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kimdir? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kaç yaşında, nereli?

resmi gazete Cumhurbaşkanlığı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kimdir? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kaç yaşında, nereli?

Sevgi Yiğit kimdir sorusu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olması ile birlikte en çok aratılan konular arasında yerini almaya başladı. Resmi Gazete'de yayınlanan Kararname'ye göre Sevgi Yiğit Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı. Peki Sevgi Yiğit kimdir, önceden hangi görevlerde bulundu?

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit ismi günün en çok aratılan isimleri arasında yerini alıyor. Sevgi Yiğit'in Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanmasının sonrasında "Sevgi Yiğit kimdir?" aramaları başladı. Yayımlanan kararda "Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12’nci ve 13’üncü maddeleri gereğince Sevgi Yiğit görevlendirilmiştir" ifadeleri kullanıldı. Peki, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kaç yaşında, nereli? İşte Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit hakkında merak edilen soruların yanıtları...

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI OLAN SEVGİ YİĞİT KİMDİR?

1973 yılında Karabük'te dünyaya geldi. Fatih Kız Lisesi'nden mezun olan Yiğit, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Profesyonel iş hayatına, lisans eğitimini sürdürürken Kanal 7 Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde başladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit

SEVGİ YİĞİT'İN ÖNCEKİ GÖREVLERİ

Kariyerini daha sonra Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu'nda sürdürdü. 1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu'nda yönetici olarak görev yapmaktadır. 6 Mayıs 2018'de yapılan 6. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde İl Yönetim Kurulu Üyesi seçilen Sevgi Yiğit, 8 Ocak 2019'da tanıtım ve medyadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 24 Mart 2021'de yapılan 7. Olağan Kongre'de MKYK Üyeliğine seçildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit

Kaynak: Haber Global

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kimdir Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit kaç yaşında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sevgi Yiğit nereli Resmi Gazete