Civan Canova sağlık durumu nasıl? Civan Canova kimdir?

Gündem haberleri
Civan Canova sağlık durumu nasıl? Civan Canova kimdir?

Civan Canova, sosyal medya hesabından yaptığı sağlık durumuna ilişkin paylaşımın ardından merak edilen isimler arasında yer aldı. Son olarak Üç Kuruş dizisinde Oktay Çaka karakterine hayat veren Civan Canova yaşadığı sağlık sorununa yönelik severleriyle bilgi paylaştı.

Civan Canova hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile sağlık durumu hakkında sevenleri ve yakınlarına son durumunu anlatan usta oyuncu ve Tiytro yönetmeni Civan Canova hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya başlarken oyuncunun sağlık durumu merak edilmeye başlandı. Peki Civan Canova kimdir kaç yaşında?

CİVAN CANOVA SAĞLIK DURUMU NASIL?

Civan Canova sağlık durumu hakkında şu ifadeleri kullandı;

"Size vereceğim haber güzel değil ama vermek zorunda hissediyorum kendimi. Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı. Sol bileğimden ameliyatlıydım, kemik ölümü vardı bileğimde onu çıkardılar. Kafeye doğru giderken kapkara bir köpeğin üzerine bastım. Hayvan da gayrı ihtiyari sıçradı tabi, beni yere attı. Sağ kolumun üzerine düştüm. Kemik ölümü, tendon kopması, adele erimesi meydana geldi. MR çekildi ve doktor 'Protez taktırman gerek' dedi. Onu da ben istemedim, ihmal ettim. 2.5, 3 ay önce feci ağrılarım başladı. Gece uyutmayacak kadar. Hastaneye geldim ve MR çektirdim. Koluma protez takılması gerektiğini söylediler. Ama o şimdi 2. planda kaldı. Çünkü Akciğer filmi çekerken, belirsiz bir kitle olduğu tespit edildi. 15 gündür hastanedeyim. Ailem yanımda. Birkaç gün sonra taburcu edecekler."

Civan Canova sağlık durumu

CİVAN CANOVA KİMDİR KAÇ YAŞINDA?

Ahmet Civan Canova, 28 Haziran 1955 yılında; Ankara'da dünyaya geldi. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, oyun yazarı, senarist ve tiyatro yönetmeni.

1979 yılından itibaren Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak birçok oyunda rol aldı. 1990'lı yıllardan itibaren yazdığı tiyatro oyunları ile ödüller aldı.

Pek çok dizi ve filmde yer alan sanatçı, 2006 yılında Eve Dönüş filmindeki işkenceci polis rolü ile Altın Portakal En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü'nü, 2011 yılında Ölüleri Gömün oyunundaki rolü ile Afife Tiyatro Ödülleri Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülü'nü kazanmıştır.

Kaynak: Haber Global

Civan Canova sağlık durumu nasıl Civan Canova kimdir Civan Canova sağlık durumu