Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşında, nereli? 'ÖSYM yeni başkanı' Bayram Ali Ersoy'un biyografisi

ÖSYM KPSS
Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşında, nereli? 'ÖSYM yeni başkanı' Bayram Ali Ersoy'un biyografisi

4 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı olarak yayınlanan karara göre Prof. Dr. Halis Aygün’den boşalan ÖSYM Başkanlığı görevine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atanmıştı. Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy kimdir? Sorusu yanıtları ve tüm detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayınlanan son dakika kararıyla Prof. Dr. Halis Aygün'ün ÖSYM Başkanlığı görevinden alınmasının ardından yeni ÖSYM Başkanı kim oldu? merak edilmeye başlanmıştı. 4 Ağustos Tarihli Resmi Gazete'de Başkan Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan karara göre yeni ÖSYM Başkanı olarak Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Bu son dakika gelişmesinin ardından Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy kimdir? sorusu yoğun olarak araştırılmaya başlandı.

yeni ösym başkanı bayram ali ersoy

ÖSYM YENİ BAŞKANI BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy biyografisi ve tüm detaylar şu şekilde;

Prof. Dr. Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996'da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de profesör unvanını aldı.

ösym yeni başkanı bayram ali

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

PROF. DR. BAYRAM ALİ ERSOY BİYOGRAFİSİ

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Kaynak: Haber Global

Bayram Ali Ersoy kimdir Bayram Ali Ersoy kaç yaşında Bayram Ali Ersoy nereli Bayram Ali Ersoy ÖSYM yeni başkanı Bayram Ali Ersoy KPSS Bayram Ali Ersoy biyografisi