Asgari ücrete ek zam gelecek mi, ne zaman gelecek? '2022 Temmuz asgari ücrete zammı...'

Asgari ücret Recep Tayyip Erdoğan
Asgari ücrete ek zam gelecek mi, ne zaman gelecek? '2022 Temmuz asgari ücrete zammı...'

Son dönemde piyasalarda yaşanan hareketliliğin ardından asgari ücret ek zammı arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. Asgari ücret için ek zammın yapılıp yapılmayacağı ve olası zam tarihi merak konusu oldu. Peki, asgari ücret zammı olacak mı, ne zaman olacak ve ne kadar olacak?

Asgari ücrete ek zam gelecek mi? sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelen son dakika açıklamaları ile yanıt buluyor... Asgari ücrete ikinci zam konusunda yeşil ışık yakıldı. Yılın başında yapılan zam sonrasında artan enflasyon nedeniyle milyonlarca asgari ücretli ikinci zam beklentisi içinde. Peki "Asgari ücrete Temmuz ayında ara zam gelecek mi?" İşte, yapılan son açıklamalar ile birlikte asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri...

asgari ücret ek zam gelecek

ERDOĞAN AÇIKLADI: ASGARİ ÜCRET İÇİN EK ZAM OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, burada gerçekleştirdiği açıklamada ücret artışı konusuna değindi ve şu ifadelerde bulundu: "Aralık ve Ocak gerçekleşmeleriyle enflasyonun sırtımıza bindirdiği kamburdan, kurtulacağımız 2023 Şubat ve Mart aylarından itibaren önemli ölçüde geride bırakmış olacağız. Son 20 yılda asgari ücreti yüzde 200'e yakın artırdık. Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız."

6 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayındaki enflasyon farkı artışlarıyla ücretlileri biraz daha rahatlatacağız. Yılbaşında tüm çalışanların durumlarını gözden geçirerek herkesin hakkını almasını temin edeceğiz. Sosyal yardım şemsiyemizi genişleterek hiçbir vatandaşımızın mağduriyetine izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Haziran Cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Petrol fiyatlarının arttığı dönemde dünyada neyin nereye geldiğini takip ediyorsunuz. Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz." dedi.

Kaynak: Haber Global

Asgari ücret ek zam gelecek mi Asgari ücret ek zam ne zaman gelecek asgari ücret son dakika asgari ücret haberleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Vedat Bilgin 3600 ek gösterge enflasyon asgari ücrete zam gelecek