Adem Kılıççı nereli? 'SURVİVOR ADEM KILIÇCI' kimdir, kaç yaşında?

Survivor All Star Magazin Haberleri
Adem Kılıççı nereli? 'SURVİVOR ADEM KILIÇCI' kimdir, kaç yaşında?

Survivor Adem'in hayatı yarışmanın son bölümünde izleyenlerin gündemine geldi. Survivor'da 2017 yılında finale kalarak ikinci olan ve 2018 yılındaki All Star sezonunda ise şampiyonluğu elde eden Survivor Adem 2022 sezonunda bir kez daha şampiyonluğa yaklaştı. Peki, Survivor Adem kimdir, kaç yaşında?

Survivor Adem kimdir ve Adem Kılıçcı nereli sorularının cevabı All Star sezonunun yarı finali ile beraber öne çıkan konulardan oldu. Üniversiteyi Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde okuyan Adem Kılıçcı, 2008 ve 2012 olimpiyatlarında boksta Türkiye'yi temsil etmiş ve 2016 olimpiyatlarına hak kazandı ama katılamadı. Fenomen yarışmacı ayrıda Boks Şampiyonalarında çok sayıda madalya kazandı.

SURVİVOR ADEM KILIÇCI KİMDİR? ADEM KILIÇCI NERELİ?

Adem Kılıçcı 5 Mart 1986 tarihinde Ağrı'da doğmuştur. Ağrılı olan Adem küçük yaşlarından itibaren boksla ilgilenmektedir. Survivor Adem’in baba tarafı Kafkaslardan Ağrı'ya göçmüştür, anne tarafı ise Erzurumludur. Üniversiteyi Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde okuyan Adem Kılıçcı 2004 yılından beri Fenerbahçe boks takımında çalışmıştır. 2008 ve 2012 olimpiyatlarında boksta Türkiye'yi temsil eden Kılıçcı 2016 olimpiyatlarına hak kazanmıştır ama katılamamıştır.

Adem Kılıççı nereli?

21 yaşına kadar Ağrı’da kalmış, daha sonra İstanbul’a gelmiştir. Bu yıllarda harçlığını çıkarmak için su ve limonata sattığını söyleyen Survivor Adem, aynı zamanda beden eğitimi öğretmenliği de yapmaktadır.

2004 yılında Antalya'da düzenlenen Dünya Boks Şampiyonasında gümüş madalya kazanmıştır.

2007 Chicago'nun ev sahipliğini yaptığı 2007 Dünya Amatör Boks Şampiyonası'nda bronz madalya, 2009 Akdeniz Oyunlarında gümüş madalya, 2011 Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda Gümüş Madalya, 2013 Akdeniz Oyunlarında Altın madalya kazanmıştır.

2017 yılında Survivor kadrosuna ünlüler takımında yarışan başarılı isim yarışmayı ikincilikle tamamladı. 2018 yılında Bizim Semtin Çocukları filminde rol almıştır.

21 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan 2017 Survivor kadrosunda yer alarak Ünlüler takımında yarıştı. Büyük finalde, KKTC'de 2. olmuştur.

10 Şubat 2018 tarihinde yayınlanmaya başlayan 2018 Survivor All Star'da ise Ünlüler kadrosunda yer aldı. Büyük finalde, Nagihan Karadere ile final kalmış ve son oylamada KKTC'de şampiyon olmuştur.

Kaynak: Haber Global

Adem Kılıççı nereli Adem Kılıççı kimdir Adem Kılıççı nereli kaç yaşında Adem Kılıççı boks Survivor Adem Kılıççı Survivor final survivor haberleri