Bir hastanede daha koronavirüs aşı denemeleri başladı

Üniversitesi'nde, sağlık çalışanlarına aşısının gönüllü uygulaması olan 'Faz 3' aşı denemeleri başlatıldı. 

08.10.2020    13:27

Koronavirüse karşı yürütülen aşı çalışmasının son aşaması olan 'Faz 3' gönüllü insan denemeleri, Türkiye'de 9 merkezde 1000 kişi üzerinde yapılacak.

Aşı denemelerinin yapılacağı merkezlerden biri olan Gaziantep Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'nde gönüllü sağlık çalışanlarına aşı yapılmaya başlandı. 

100 SAĞLIK ÇALIŞANINA AŞILAMA YAPILACAK

Koronavirüs salgınının önüne geçmek için önemli bir uygulama olduğunu dile getiren Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı İlkay Karaoğlan, “Gaziantep Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı olarak SARS-CoV-2 aşısına bugün itibarıyla başladık. Gönüllü sağlık çalışanlarımız bize aşı olmak için başvuruda bulundu. Sağlıkçılarımıza bilgilendirme yaptıktan sonra Covid-19 inaktif virüs aşısını aşılamaya başladık. Türkiye’de birçok merkezde aşılamalar başladı. Koronavirüs salgınının önüne geçilmesinde önemli olacağını düşünüyoruz. Şu anda hastanemizde 100 sağlık çalışanına aşılama işlemi yapılacak. Bugün 5 sağlık çalışanımıza aşılama yaptık. Diğer günlerde aşılama yapmaya devam edeceğiz. İlerleyen dönemlerde vatandaşlara da aşılama yapılacak” diye konuştu. 

Kaynak: DHA

Son Güncelleme : 08.10.2020 - 13:46
Sıradaki Haber Yükleniyor