Artı Eksi

Sultan Arınır'ın sunduğu "Artı Eksi" programı Haber Global'de ekrana geliyor.

Türkiye ve dünya gündeminin en sıcak başlıkları Sultan Arınır ile Artı Eksi’de masaya yatırılıyor. Arınır, öne çıkan tüm olayları, konularında yetkin isimlerle değerlendiriyor, gelişmelerin gözden kaçan ayrıntılarına yoğunlaşıyor.

Programın kaçırdığınız bölümlerini ve özel bölüm videolarını youtube.com/haberglobal sayfasından izleyebilirsiniz.

Sultan Arınır hakkında 

1987 yılında doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sosyoloji okudu. Reuters'ta 'Making Television News' eğitimi aldı.

Haberciliğe üniversitenin son senesi, 2009 yılında Cnn Türk televizyonunda başladı. Önce muhabirlik ardından haber spikerliği yaptı. 2013 yılında Ntv'ye transfer oldu. Haber spikerliğinin yanı sıra pek çok ödül alan, engellilerin başarı hikayelerinin anlatıldığı "Yeter ki İste" isimli bir program sundu. "Tekno Hayat" isimli bir programla da 2 sezon boyunca teknoloji ve bilim dünyasından son gelişmeleri aktardı. 2018 yılında Cnn Türk'e döndü. Yaklaşık 4 yıl gün içi haberlerini sundu. Tartışma programlarında da moderatörlük görevi üstlendi.

2021 yılının sonunda Haber Global'e transfer oldu. Hafta içi 11.00 – 13.00 saatleri arasında “Gün İçinden” haber kuşağı ile gündeme ilişkin son durumu aktarıyor.

Gündemin öne çıkan olaylarını konusunda uzman konuklarıyla “Artı Eksi” programında değerlendiriyor.

Aynı zamanda Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde "Spikerlik-Sunuculuk" dersleri veriyor. Evli ve bir çocuk annesidir.