Kıbrıs Zafere Doğru Son Bölüm izle... TRT 1 Kıbrıs Zafere Doğru 21. Bölüm tek parça full izle

Kıbrıs Zafere Doğru Son Bölüm izle... TRT 1  Kıbrıs Zafere Doğru 21. Bölüm tek parça full izle

TRT 1'de Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin 21. bölümü yayınlandı. 14 Ocak 2022 Cuma günü yayınlanan dizinin yeni bölümü internete yüklendi. Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin yeni bölümünü tek parça izleyebileceğiniz link haberimizde. Bir Zamanlar Kıbrıs son bölüm izle.

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin 21. bölümü TRT 1 ekranlarında 24 Aralık günü yayınlandı.

Kıbrıs Zafere Doğru 21. Bölümde ne oldu?

Ankaralı ameliyata girmek yerine Samson ve Apollon’a teslim olup Sandy’i kurtarma kararı verir. Takasın gerçekleşeceği yerde Kemal ve Zifir’in meseleyi çözecek bir planı vardır. Rauf ise hızlıca kurulan bir mahkeme sonrası 15 yıl hapis cezası ile karşı karşıya gelir. Tüm bunlar yaşanırken Ada, ikinci Erenköy olarak anılan Boğaziçi kuşatması ile mücadele etmektedir. Savaş tekrar başlamıştır.

Kıbrıs Zafere Doğru 20. Bölümde ne oldu?

Rauf’un yakalanışı, herkesin aklına Cengiz Topel’i getirir. Şimdi hem Ankara’nın hem de Lefkoşa’daki herkesin ilk hedefi Rauf’u sağ salim alabilmektir. Ankaralı ise canını hiçe sayarak Samson ve ordusuna rağmen denizden Kıbrıs’a çıkmaya çalışmaktadır. Zifir ile Ankaralı tekrar buluşmaya çalışırken Rauf, kendisini öldürmeye çalışanlara kafa tutmaktadır.

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin konusu

"Bir Zamanlar Kıbrıs" adıyla başlayan ve Kıbrıs Zafere Doğru diye devam eden dizi, Kıbrıslı Türklerin var oluş mücadelesini anlatıyor. 1963 ile 1974 yılları arasında Ada'daki Türklere uygulanan Rum-Yunan zulmünü gerçek olaylardan esinlenerek ekrana taşıyor. Kıbrıslı Türkler, o yıllarda Ada'da yaşadıklarını en zorlu zamanları olarak hatırlıyor. En büyük istekleri ise o günleri tekrar yaşamamak. Tarihlerinin böyle büyük bir yapımla ekranla taşınacak olması, Kıbrıs Türkleri açısından büyük önem taşıyor.

1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir.

Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Oyuncular:

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran, yönetmenliğini Hakan İnan’ın yaptığı “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinde, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Serkan Çayoğlu, Gülper Özdemir, Tayanç Ayaydın, Devrim Saltoğlu, Hasan Küçükçetin, Deniz Baytaş, Miray Akay, Ahmet Somers, Sümeyra Koç, Hakan Güner, Nebil Sayın rol alıyor.

KIBRIS ZAFERE DOĞRU 21. BÖLÜM İZLE

Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin 14 Ocak'ta yayınlanan 21. Bölümünü tek parça full olarak izleyebileceğiniz link.

ÖNEMLİ NOT: TRT'nin linkteki TRTizle sitesine Facebook, Google ya da Apple ID'nizle giriş yapmanız gerekmektedir. Bu hesaplardan biriyle giriş yapıldığında dizi ücretsiz olarak olarak seyredilebilmektedir.

Kıbrıs Zafere Doğru Dizi Haberleri