Evlilik programları geri mi geliyor? RTÜK Başkanı'ndan çarpıcı açıklama

Başkanı Ebubekir Şahin, evlilik programlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Ebubekir Şahin, program kaldırma istenilen sonuca ulaşılamayacağını söyledi.

19.10.2020    09:19

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, tartışmalara neden olduktan sonra kaldırılan evlilik programlarıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. 

Sabah'tan Burak Çelik'e konuşan Ebubekir Şahin şunları söyledi: 

"Evlilik programlarının kaldırılmasından ziyade ıslah edilmesi, yeni bir formatla elden geçirilmesinden yanaydım. 

Daha çok kadınların izlediğinden hareketle evlilik programlarının içeriklerine, izleyen kitlenin eğitimi ve gelişimiyle ilgili ilaveler yapılması gerektiğini düşünenlerdenim. 

Çözüm, içeriklerinin düzenlenmesidir. Program kaldırmayla istenilen sonuca ulaşılamaz.

SPOTİFY VE NETFLİX

Sportify ve Netflix konusuyla ilgili de konuşan Şahin şunları söyledi: 

Son günlerin konusu Spotify. RTÜK, görevinin gereğini yaptı. Kuruluşun yurt dışındaki merkezine ulaşılarak gerekli yazışmaları gerçekleştirdi. Türkiye gibi genç nüfusa sahip bir ülkeden büyük paralar kazanan platform hemen bizimle temasa geçti. 

Lisans süreci başladı. Birtakım çevreler Netflix gelmesin, Foxplay gelmesin, Amazon gelmesin, Spotify gelmesin, Türkiye zor durumda kalsın istiyorlar. Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Bizim, onlardan milli ve manevi değerlerimize saygı beklememiz, milli güvenliğe ilişkin taleplerimizin olması doğaldır.

Sıradaki Haber Yükleniyor