BBC aralık ayında izlenebilecek diziler arasında Netflix'teki Atiye'ye de yer verdi

Netflix'in Muhafız'dan sonraki ikinci Türk dizisi Atiye, BBC'nin aralık ayı öneri listesinde kendine yer buldu. Atiye'de Beren Saat, Mehmet Günsür ve Metin Akdülger gibi isimler rol alıyor

06.12.2019 - 18:34

A -

A +

BBC'nin aralık ayında izlenebilecek dizilerle ilgili olarak hazırladığı listede, Netflix'in ikinci Türk yapımı orijinal dizisi 'Atiye' de yer aldı. Beren Saat, Metin Akdülger ve Mehmet Günsür gibi isimlerin oynadığı ve çekimleri Göbeklitepe'de gerçekleştirilen dizinin 8 bölümden oluşan ilk sezonu 27 Aralık'ta Netflix üzerinden izleyicilere sunulacak.

Ailesi ile birlikte İstanbul'da yaşayan Atiye (Beren Saat) ilk sergisini açmak üzereyken, hayatı Erhan (Metin Akdülger) isimli arkeoloğun Göbeklitepe'de gerçekleştirdiği kazı çalışmalarının ardından değişir. Kazı çalışmaları sırasında bulunan sembolle Atiye'nin hayatı arasında bir ilişki olduğunun fark edilmesi üzerine karakterin Göbeklitepe'ye yolculuğu başlar.  

Yazar Şengül Boyaş'ın 'Karakalem' ve 'Dünyanın Uyanışı' isimli romanlarından uyarlanan dizinin senaryosu Jason George ve Nuran Evren Şit'in imzasını taşıyor.  

BBC tarafından hazırlanan listede yer alan diğer diziler ise şunlar:  

ARALIK'TA HANGİ DİZİLER İZLENMELİ (BBC)

A Christmas Carol

The Marvellous Mrs. Maisel

Wisting

The Witcher

Truth Be Bold

Vikings

The Confession Killer

The Trial of Cristine Keeler

The Valhalla Murders

Atiye

Son Güncelleme : 06.12.2019 - 23:18
Sıradaki Haber Yükleniyor