"meteoroloji" haberleri

Türkiye'nin Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Artvin çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteorol..
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Bütüner, gelecek hafta içinde etkili olacak sıcaklar konusunda verdiği bilgilerde, yağış ortalamas..
Türkiye, bugünden itibaren yazın en sıcak günlerinin yaşanacağı "eyyam-ı bahur"un etkisine girecek.
Trabzon Valiliği, vatandaşları sel ve heyelanlara karşı uyararak, gereken tedbirlerin alınmasını istedi.
Meteoroloji'nin Karadeniz Bölgesi'nde yağışların Rize, Trabzon ve Giresun illerini de kapsayacak şekilde etkili olacağı açıklanmasının ardından Giresun'da..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerine aşırı sıcak uyarısında bulundu. Meteoroloji'nin son raporuna göre yarından itibaren hava s..
Rize ve Artvin'i vuran sel felaketinin izleri silinmeye çalışılırken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bölge için yapılan yeni yağış uyarısıyla teyak..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz'de yer alan illerde şiddetli yağış beklendiğini duyurdu. Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin'in kıyı k..
Meteoroloji'den kuvvetli yağışların beklendiği iller için sarı ve turuncu kodlu uyarılar peş peşe geldi. Peki hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde artmaya..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'in kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürült..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredileceği belirtilerek, sıcak çarpm..
Meteoroloji'den son dakika uyarısı geldi. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Van ve Hakkari'nin doğu çevrelerinde yarın yerel..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, aralarında İstanbul'un da olduğu birçok il için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden sıcak hava uyarısı geldi. Temmuz ayında artan hava sıcaklıklarının, 17 Temmuz günü tavan yapması bekleniyor. İç kesiml..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceğini duyurdu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Kütahya, Afyonkarahisar, Ko..
Ankara Valiliği, vatandaşları ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması..
Ülkenin bir çok bölgesinden sağanak nedeniyle su taşkınları ve heyelan haberleri gelmeye devam ediyor. Akıllarda ise 'Güneşi ne zaman göreceğiz?' sorusu va..
Meteoroloji, özellikle İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya'da yağışların metrekare başına 100 kilogram se..
Uzmanların ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul ve çevre iller için uyarı geldi. Turuncu renk kodlu uyarı geçilirken, sabahın ilk saatlerinde..
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, Marmara'nın doğusunda yarın için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını,..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için yağış uyarısının ardından, bazı bölgelerde yağış etkili oldu.
Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü, Marmara'nın doğusu ile Çorlu ve Marmara Ereğlisi için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Açıklamada, kuvvetli yağışların oluştur..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz k..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarı geldi. Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde yarın sağanak v..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde devam eden hava sıcaklıklarıyla birlikte yeni bir yağış dalgasının Türkiye'ye geldiğini açıkladı..
Kanada'nın Lytton kentinde 28 Haziran'da sıcaklık 47.9 derece olarak kaydedildi. Kanada tarihinin en yüksek sıcaklığı olarak kayıtlara geçen durum, sadece..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarısı geldi. Marmara'nın kuzey ve doğusu, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu ve Batı Karadeniz ile Hat..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi'nde bazı illerde sağanak yağışın etkili olacağını söyledi. 19 kent için de sarı kodlu uyarı ya..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağışların bu akşamdan itibaren Eskişehir'in doğusu ve Ankara'nın batısında etkili olacağını duyurdu. Yarın da Tüm Tü..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Zonguldak ve Düzce..
Mega kent İstanbul hafta sonu sabahına yağmurla uyandı. Sağanak şeklinde etkili olan yağmur sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. Bir anda bas..
Bazı bölgeleri etkisi altına alan yağış trafiği de zaman zaman kilitledi, tramvay seferleri durdu. Başakşehir'de ise istinat duvarı çöktü. Peki yağışlar ne..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarısı geldi. İstanbul ve Trakya için kuvvetli yağış beklendiği açıklandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarında sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu..
İstanbul'un birçok ilçesini etkisi altına alan sağanak, su baskınlarına neden olurken vatandaşlar zor anlar yaşadı. Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyam..
İstanbul'un Avrupa yakasında etkili olan sağanak nedeniyle Bayrampaşa alt geçini su bastı. Haber Global muhabiri Gülnur Saydam, olay yerinden son durumu ak..
İstanbul'un Avrupa yakasında kuvvetli sağanak yağmur etkili oluyor. Bayrampaşa'da alt geçitte araç mahsur kaldı. Öte yandan, Bünyamin Sürmeli, geceden itib..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'i..
İstanbul'un bazı ilçelerinde öğle saatlerinde sağanak ve dolu bastırdı. Haber Global muhabiri Mehmet Altunışık, Zeytinburnu Sahili'nden son durumu aktardı...
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Ankara çevrelerinde önümüzdeki 3 saat süresince sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel ola..
Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde yarın sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak öngörülüyor.
Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, yarın için yağış, dolu ve su baskını uyarılarında bulundu. Sürmeli, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sonu il..
Meteoroloji, yarından itibaren yurdun büyük bir bölümünde sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı. Yağışların hafta boyunca sürmesi beklenirken, İstanbul..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt geneli için hava durumu raporunu yayımlandı. Haziran ayının ilk günlerinde, sıcaklıkların kuzey ve iç kesimlerde mevsim n..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın bazı illerde kuvvetli yağış görüleceğini açıkladı. AFAD tarafından yapılan açıklamada ise ani sel, su baskını ve yıldırı..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından aralarında İstanbul'un da olduğu birçok il için sarı uyarı verildi.
Bugün yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz (Bayburt dışında), ile Kırklareli, Kü..
Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi bekleniyor. Bugün İstanbul ve çevre illerde ise öğle saa..
Türkiye'de 17 Mayıs'tan sonra tedbirlerin kademeli olarak gevşetileceği tahmin ediliyor. Hal böyle olunca da herkes yurt genelinde havanın nasıl olacağını..
Tam kapamanda gölgesinde ramazan bayramı geldi çattı. Sokaklar caddeler boş. Herkes evinde olacak... Ama biz yine de bayramın havasına bakalım dedik... Bay..
Marmara Bölgesi'ndeki 4 ilde öğle saatlerine kadar sağanak yağış tahmin ediliyor.
Türkiye'nin kuzeydoğu kesimlerinde yarın fırtınanın etkili olacağı tahmin ediliyor.
Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Kayseri, Sivas çevreleri ile İzmir, Ma..
Çarşamba gününe kadar yurtta etkili olacak çöl tozları hakkında uzmanlar uyarıda bulunmuş, vatandaşların olabildiğince evden çıkmamaları gerektiğini söylem..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede yarın Marmara ve birçok bölge için toz taşınımı uyarısı yaptı.
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli hava durumunu yorumladı. Sürmeli, ülke genelinde artık kar yağışı beklenmediğini, iki serin hava dalgası..
Gece saatlerinden itibaren, Trakya'dan başlayarak soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edilen İstanbul için yağış alarmı verildi. Dün 18 derec..
Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli hava durumunu yorumladı. Sürmeli, sıcaklığın bu haftanın en yüksek değerlerinde olduğunu ama yarın sert b..
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Kastamonu ve Ordu'da fırtına beklendiğini bildirdi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, batı kesimlerde beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı uyarı geçti. 
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, hava durumunu yorumladı. Hafta sonu bahar tadında bir havanın olacağını söyleyen Sürmeli, "Bahar deyince..
Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli hava durumunu yorumladı. Sürmeli, barajların doluluk oranları ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yarın poyraz uyarısı verdi. Rüzgarın saatte 40-80 kilometre hıza ulaşabileceği belirtilerek dikkatli olunması ge..
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı ve İzmir'in kuzey kesimlerinde yarın kuvvetli fırtına bekleniyor. 
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli hava durumunu yorumladı.
Nisan ayını karşılamaya hazırlandığımız şu günlerde hala kar ve tipi haberleri geliyor. Haber Global editörü Bünyamin Sürmeli, hava durumunu yorumladı. Bat..
İstanbul kar yağışına teslim. Mart ayında başlayan kar yağışı ne zamana kadar devam edecek? Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli hava durumunu..
Meteoroloji uzmanı Dr. Özdemir, Türkiye genelinde etkili olan soğuk havaya karşı uyardı. Dr. Özdemir, bu havaların hastalıklar açısından koronavirüsten dah..
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Kendi meteoroloji uydumuzu yapmak ve uzaya göndermenin planını şimdiden oluşturuyoruz. Hatta uzayda meteoroloji is..
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde meteorolojinin yaptığı uyarıların ardından yağış ve dolu etkili oldu. Sağanak ve dolunun ardından ise dev hortum oluştu. Dev hor..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, hava durumu ile ilgili önemli bilgiler verdi. Sürmeli, yarın ve çarşamba günü beklenen yağışın su baskın..
Meteoroloji'nin İstanbul için verdiği kar yağışı tahminine ilişkin Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli'den değerlendirmeler geldi. 
Türkiye yeni soğuk hava dalgasının etkisi altına giriyor. Sıcaklıklar azalacak, yağışlar artacak. Trakya kesimi ile İstanbul ve Çanakkale çevrelerinde yer..
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, beklenen kar yağışı ile ilgili konuştu. Sürmeli, "Mart bitmeden Karadeniz'e, İç Anadolu'ya, İç Ege'ye te..
Sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışı Ankara'yı beyaza bürüdü. Denizli de ise kar kalındığı k 15, santimetreye kadar yükseldi. Çameli ilçesinde e..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Şanlıurfa ve Mardin hariç yurt genelinin yağışlı..
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bitlis, Muş ve Van için yoğun kar yağışı uyarısında bulunulurken, havanın parçalı çok bulutlu, öğle..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 14 Mart ile 20 Mart tarihleri arası hava tahminini paylaştı. Meteoroloji, vatandaşları yağışlara karşı dikkatli ve tedbi..
Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, Türkiye geneli hava durumunu açıkladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısında bulundu.
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, kar ve zirai don uyarısında bulundu.
Batı Karadeniz kıyıları ve Doğu Marmara'da yağmur ve sağanak; Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun yüksekleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur;..
Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, bahar havasının yerini kışa bırakacağını söyledi. Sürmeli, "yarın sıcaklık 3-4 derece azalıyor ve yağmur..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2021 yılı sıcaklık ve yağış ölçüm raporlarını yayınladı. Rapora göre Şubat ayı ortalama sıcaklığı uzun yıllar 3.4 derece iken,..
Kontrollü normalleşme sürecinde kısıtlamanın olmayacağı cumartesi günü yurdun büyük bir kesiminde yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.
Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre hava sıcaklıkları Marmara, Ege ve İç Anadolu'da 2-4 derece artarken, Trabzon, Rize ve Hatay'da sağanak..
Meteoroloji'nden gelen son dakika değerlendirmelerine göre Akdeniz ve Karadeniz kıyıları, Doğru ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı bölgelerine yağmurlar etkili..
Meteoroloji'den gelen son dakika hava durumu raporuna göre bugün İstanbul dahil Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz'de sağanak yağm..
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, bölge genelinde çığ uyarısında bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuzey, iç ve doğu kesimlerini uyardı. Hava sıcaklığının hafta ortasına kadar 4 ila 10 derece azalarak mevsim normallerinin altı..
İstanbullu gözlerini son günlerde daha bir kirli havaya açtı. Çünkü şehirde yüksek basınç hakim. Basınçtan dolayı egzoz ve fabrika dumanı yükselemedi, şehr..
Meteoroloji'den yapılan son dakika bilgilendirmesine göre Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yağ..
Türkiye'nin doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsünün yer aldığı dik yamaçlarda yarından itibaren çığ tehlikesi bulunuyor.
Yağışın bir süreliğine bittiğini söyleyen Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, "Yüksek basınç, geldi oturdu ana dolunun üzerine ve yurdun ner..
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik'te zirai don olayının bugünden itibaren 22 Şubat Pazartesi..
Meteorolojiden hafta sonu için zirai don uyarısı yapıldı. Haber Global muhabiri Hasan Uylaş, hava tahmin uzmanı Abdullah Macit'e mikrofon uzattı. Macit, ha..