"meteoroloji" haberleri

Marmara, Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısı ile yurdun bazı kesimlerinde bugün sağanak, Doğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde karla..
Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimleri ile Kırklareli'nin yükseklerinde yarın karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimi, Düzce,..
Meteoroloji'nin hava durumu tahminlerine göre 1 Aralık Salı günü İstanbul ve çevresinde önemli ölçüde sıcaklık düşüşü bekleniyor. Dün 16 derecenin üzerinde..
Hakkari çevrelerinde yarın karla karışık yağmur ve yer yer kar, yurdun kuzeybatı kesimlerinde sis ve pus, iç ve doğu bölgelerinde ise buzlanma ve don bekle..
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, bugün Rize, Artvin ve Van'ın yüksekleri ile Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği..
Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay, Sinop ve Şırnak çevrelerinde bugün hafif yağmur ve sağanak, Gümüşhane, Ardahan ve..
Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Marmara Bölgesi'nin bazı kesimlerinde yarın sağanak, Artvin'in iç kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrel..
Doğu illerinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken Meteoroloji'den de yeni uyarılar geliyor.
Meteoroloji, yarın için birçok kente kar yağışı uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada "Yağışların iç kesimlerde yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık ya..
Antalya'nın batı kesimleri ile Muğla çevrelerinde bugün kuvvetli sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar..
Muğla'nın güney ve Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Kuzey Ege Denizi'nde beklenen poyraz fırtınası nedeniyle Gökçeada-Kabatepe arasında yarın yapılması planlanan tüm tarifeli feribot seferleri iptal edildi. 
Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinde bugün sağanak, Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sis bekle..
Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas için zirai don uyarısında bulunuldu.
Türkiye'nin orta ve batı kesimlerinde bugün sağanak bekleniyor.
Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Marmara Denizi'nde bugün öğle saatlerinde başlayacak fırtınanın zaman zaman hızının 75 kilometreye çıkabileceği bi..
Yağışlı hava yurdun bazı bölgelerinde etkisini hissettirirken, özellikle Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleriyle Ordu'nun doğu ilçelerinde bugün görü..
Marmara'nın doğusu, Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu'nun doğusunda sağanak bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, yarın Türkiye genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. 
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.
Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusu ile Karadeniz Bölgesi'nde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. İzmir'de depr..
Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusu ile Karadeniz Bölgesi'nde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. 
Meteoroloji'den Ordu'nun doğusu, Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 
Meteoroloji'den birçok il için kuvvetli yağış uyarısı verildi. Depremin yaşandığı İzmir'de ise parçalı, kuzey ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu bir hava..
Meteoroloji '30.10.2020 Cuma gününe dikkat' notuyla İstanbul ve Türkiye'nin birçok ili için şiddetli yağış mesajı geçti. Uzmanlar da çok önemli yağış açıkl..
İstanbul, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yarın kuvvetli yağış bekleniyor.
Kar soğuğu kapıda... Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar düşüyor. Türkiye Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına giriyor. Öte y..
Kıyı Ege, İzmir, Manisa ve Aydın için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren yağışlı hava, hafta sonu ise Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava sistemine karşı uyardı. 
Ege ve Batı Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Edirne ve Kırklareli çevrelerinde gece sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Marmara'nın güney ve doğusu ile Düzce çevrelerinde bugün yer yer sis ve pus bekleniyor.
Prof. Dr. Orhan Şen Türkiye'nin artık dört mevsimi yaşayan bir ülke olmadığını belirterek, turizm sektörü ve eğitim alanında yeni düzenlemeler yapılması ge..
Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yarın sabah ve gece saatlerinde yer yer pus bekleniyor.
Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Doğu Karadeniz sağanak yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık bir gün geçirecek. Marmara'da sıcaklıklar 1 ila 3 derece a..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, orta ve doğu Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile D..
Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, Sakarya, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Yalova, Bolu, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları ile Sinop çevrelerinde yer..
Marmara Bölgesi'nde aralıklı ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. 
İstanbul ve bölge illerinde yarın kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada yarın sabahtan itibaren Bursa için kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce, yarın, kıyı Ege,  Edirne'nin güneyi, Balıkesir'in batısı ve Çanakkale çevreleri için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Kuzey..
Yalova ve Bursa'da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son verilere göre Isparta, Burdur, Eskişehir, Düzce, Bolu, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Ankara'nın batı kesimle..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İzmir merkez ve batısında yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısının ardından Urla'da dolu yağışı etki..
Meteoroloji 7'inci Bölge Müdürlüğü'ünce yarın Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat çevrelerinde lodos ve kum fırtınası uyurası yapıldı.
İstanbul'da Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve uzmanların uyarılarının ardından, vatandaşlar araçlarının zarar görmemesi için 'dolu' önlemleri aldı. Araç korum..
Meteoroloji'den gelen son dakika uyarısına göre; Marmara Bölgesi'nde sağanağın Trakya geneli ile İstanbul çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.
Konya, Van, Hakkari, Çanakkale ve Edirne çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, "Perşembe sabah saatlerinden itibaren ilimiz genelinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların kuvvetl..
İstanbul'da geçen hafta etkili olan, yarın ve cuma günü için de uyarıların yapıldığı dolu yağışı beklentisine karşı vatandaşlar kapalı otoparklara akın ett..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan uyarıda Balkanlardan gelen ve 2 gün etkili olacak yağışa karşı vatandaşların tedbirli olmaları istendi.
Dünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), Antarktika üzerindeki ozon deliğinin yıllık maksimum büyüklüğüne ulaştığını ve son yılların "en büyük ve en derinlerinden b..
Uzmanların uyarısının ardından Meteoroloji'den de Marmara Bölgesi ve İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. 
Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının yarından itibaren Kastamonu, Çorum, Samsun, Sinop, Ordu, Tokat ve Amasya'da me..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada belirli saatlerde dışarı çıkılmaması gerektiğinin altı çizildi.
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun büyük kısmı sağanak yağışların etkisi altında olacak. Rize, Artvin ve Tr..
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre bugün, Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor. Meteoroloji'den bu ill..
Meteoroloji 5 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Bugün İstanbul başta olmak üzere birçok ili etkisi altına alan yağış etkisini sürdürec..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için 12.20-14.00 saatleri arası için yaptığı sağanak uyarısının ardından Anadolu Yakası'nı dolu vurdu! Avrupa Yaka..
Yurdun batı kesimleri için kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara Bölgesi için fırtına uyarısı yapıldı. Ankara, İstanbul, Edirne, Samsun ve Diyarbakır başta olmak üzere diğe..
Doğu Karadeniz'in iç kesimi ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Giresun, Tunceli, Bingöl çevreleri ile Sivas ve Kayseri'nin doğu..
Doğu Akdeniz Toroslar kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir ve Sinop çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak beklen..
Meteoroloji'nin son değerlendirmelerin göre, bugün Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağ..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarihinde ilk kez kırmızı uyarı verdiği Antalya bugün alarm durumuna geçti. Kentteki son durumla ilgili önemli açıklamalar ya..
Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli yağış, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde karla karışık ya..
Meteoroloji'nin Batı Karadeniz ile Marmara'da fırtına beklendiği açıklamasının ardından bir uyarı da AKOM'dan geldi: "Pazar günü itibari ile rüzgarın kuzey..
Meteoroloji; Antalya, Muğla, Burdur ve Isparta'da yarın başlayacak kuvvetli sağanağın bazı yerlerde "şiddetli" ve yer yer "aşırı" yağışa dönüşebileceği uya..
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın ülkenin batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu olması öngörülüyo..
İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerine çıkacak.
Marmara Bölgesi'nde hava sıcaklığının, mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Meteorolojiden Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey doğusu için sağanak, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, B..