"meteoroloji" haberleri

İstanbullu gözlerini son günlerde daha bir kirli havaya açtı. Çünkü şehirde yüksek basınç hakim. Basınçtan dolayı egzoz ve fabrika dumanı yükselemedi, şehr..
Meteoroloji'den yapılan son dakika bilgilendirmesine göre Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yağ..
Türkiye'nin doğu kesimlerinde yüksek kar örtüsünün yer aldığı dik yamaçlarda yarından itibaren çığ tehlikesi bulunuyor.
Yağışın bir süreliğine bittiğini söyleyen Haber Global meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, "Yüksek basınç, geldi oturdu ana dolunun üzerine ve yurdun ner..
Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik'te zirai don olayının bugünden itibaren 22 Şubat Pazartesi..
Meteorolojiden hafta sonu için zirai don uyarısı yapıldı. Haber Global muhabiri Hasan Uylaş, hava tahmin uzmanı Abdullah Macit'e mikrofon uzattı. Macit, ha..
Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 1400 köyün yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğü, Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı için ç..
Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre İstanbul'da etkili olan kar yağışı yerini yağmura bırakıyor. Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun yüksek..
Meteoroloji'nin uyarıda bulunduğu, Pazar günü başlayan kar yağışı İstanbul'da bugün sabahın ilk saatlerinde de devam etti, sabah erken saatlerde başlayan k..
Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda çok sayıda kente sarı ve turuncu uyarı bulunuldu. Bugün İstanbul'da kar yağışı aralıklarla devam edecek. K..
Haber Global Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli İstanbul'da yağan kar yağışının yarın da devam edeceğini söyledi. Öte yandan Sürmeli, perşembe ve cuma gü..
Marmara Bölgesi'nde soğuk ve yağışlı hava nedeniyle buzlanma ve don uyarısında bulunuldu.
Cuma gününden beri devam eden ve yurdun batı kesimlerinde etkili olan kar yağışı dün etkisini artırdı. Bugün ise kar yağışlı hava etki alanını genişletecek..
Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da bugün yer yer yoğun olarak görülen kar yağışının, bugün ve salı günü de etkili olacağı tahmin ediliyor..
Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de yarın kuvvetli fırtına bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, İstanbul'da kar yağışı bu gece başlıyor. Meteoroloji'den yapılan uyarıda, kar yağışının yer yer yoğu..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce hava sıcaklıklarının düşmesiyle Pazar gününden itibaren İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli'de..
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü, İzmir ve çevresinde yeni bir hortum olayı beklenmediğini açıkladı.
Meteoroloji Ankara, Kastamonu, Sinop, Çorum, Amasya, Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize için fırtına uyarısı yaptı. Yaşanabilecek olumsuzluklara..
Meteoroloji, Ankara, Kastamonu, Sinop, Çorum, Amasya, Tokat, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize için fırtına uyarısı yaptı. Yaşanabilecek olumsuzluklar..
İstanbul Valiliği, beklenen kar yağışıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Pazartesi günü bölge genelinde soğuk havanın etkisini artırması ve kar yağışl..
Türkiye genelinde hafta sonu itibarıyla etkili olması beklenen kar yağışına ilişkin uyarılar gelirken, bugün için de birçok bölge için, sağanak, pus, buzla..
Meteoroloji'den yapılan son açıklamada, Kuzey Ege ve Marmara Bölgeleri ile, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimler..
İstanbul'da şiddetli rüzgarın etkisi devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yeni bir açıklama yaparak sarı renk kodlu uyarı geçti. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul'un cumartesi gece saatlerinden itibaren başlamak üzere 2 gün boyunca şiddetli kar yağışının etkisi altında kalacağını..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü İzmir için "Turuncu alarm" uyarısında bulundu. Kentte oluşan olumsuz hava koşulları nedeniyle vapur seferleri iptal edildi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, uzun vadeli tahmininde önümüzdeki pazar ve pazartesi günü için İstanbul'da kar tahmininde bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu'da fırtına, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvve..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli fırtınanın etkili olacağını bildirerek, vatandaşları çatı uçması, a..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, yurt genelinde bugün yağış beklenmezken, bazı bölgeler için buzlanma, don ve çığ uyarısı yapı..
Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre 15 il için turuncu alarm verildi. Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğu ilçelerinde yoğun kar yağışı be..
Meteoroloji'den yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu sağanak yağmur, Doğu Anadolu kar yağışı bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Muğla'nın Bodrum ilçesi için şiddetli sağanak yağış, hortum ve dolu beklendiğini açıkladı. 4 il için de fırtına uyarısı yapan m..
Çanakkale'de Kuzey Ege Denizi'nde etkili olan lodos fırtınası nedeniyle bugün Gökçeada ve Bozcaada'ya feribot seferleri yapılamıyor.
Meteoroloji, İstanbul için konuşulan "Sert kış İstanbul'u vurup geçecek. Kar kalınlığı bir metreyi bulacak" söylentilerini yalanladı. Uzmanlar "Bırakın bir..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre Artvin çevreleri hariç yurt geneli yağışlı geçecek. Meteoroloji, yoğun kar, sağanak ve fırtına..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara ve Bolu'da yarın yoğun kar yağışı, Doğu Akdeniz'de ise sağanak bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, Edirne'nin güneyindeki Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde bu geceden itibaren kuvvetli sağanak..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 29 Ocak 2021 hava durumu tahminine göre, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Erzurum, Muş, Bitlis v..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı uyarıların ardından İstanbul Sarıyer'de gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkili olmaya başladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporuna göre, bugün aralarında Ankara, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli'nin bulunduğu 36 ilde kar yağışı bekleniyor. R..
Meteoroloji'den gelen son dakika haberine göre; yarın İstanbul'da beklenen karla karışık yağmur tahmini son değerlendirmelere göre değişti. Bugün için kar..
Meteoroloji Genel Müdülüğü'nün son hava durumu tahminine göre, yurdun büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı hava hakim olacak. Meteoroloji'den yoğun kar, şi..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın iç kesimleri için kar yağışı uyarısında bulundu. Bu..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için saat vererek yeni bir uyarıda bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkenin birçok bölgesine kuvvetli yağış ve fırtına uyarısında bulundu. Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, Ege, Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Karadeniz'de kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleni..
Meteoroloji'nin tahminlerine göre hafta ortasında hızla düşecek sıcaklıklarla beraber çarşamba ve perşembe günü birçok ilde kar yağışı görülecek. İstanbul'..
Ege, Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Batı Karadeniz'de yarın fırtına bekleniyor.
2020 yılında yaşanan kuraklık ve sıcaklık artışı Meteoroloji'nin raporlarına da yansıdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2020 yılı raporlarına göre, Türkiy..
Kuzey Ege'de güney ve güneybatı yönlerinden fırtına bekleniyor. Ayrıca, İzmir, Çanakkale, Balıkesir, İstanbul, Bursa, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli illeri i..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ riskine karşı uyardı. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve NASA'nın yayınladığı haritalarla Türkiye'nin son dönemde yaşadığı ciddi kuraklık tehdidiyle ilgili bir uyarı da WWF-Türkiye'..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminine göre, bugün yurt genelinde yağışlı bir hava beklenmiyor. Yağışların kıyı Ege ile Çanakkale çevrel..
Meteoroloji'nin orta ve uzun vadeli tahminine göre, önümüzdeki hafta perşembe günü, Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine girecek. Yurt genelinde..
Meteoroloji'den Bayburt'unda aralarında bulunduğu 11 il için kar ve çığ uyarısında bulunuldu.
Doğu Karadeniz ile Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt çevrelerinde yarın karla karışık yağmur ve kar yağışı, iç ve doğu kesimlerde..
Meteoroloji, İstanbul'un da aralarında olduğu çok sayıda kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. Uyarıda, "Buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşana..
Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari için yoğun kar ve çığ uyarısı yapıldı.
İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, bu gece saatlerinde başlayacak olan zirai don nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasın..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden zirai don uyarısı yapıldı.
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt ve Şanlıurfa için yoğun kar yağışı uyarısında bulunarak olumsuzluklara karşı vatandaşlar..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin doğusundaki iller için kuvvetli kar yağışı uyarısında bulundu.
Meteoroloji kar yağışı uyarısını Sivasspor'un beyaz formasıyla yaptı. Dün oynanan maçta karlı havada beyaz formayla mücadele eden ve sahada görülmeyen Siva..
Beyaz örtüyle kaplanan İstanbul'da kar yağışının salı gününe kadar devam etmesi beklenirken bugün havanın açması ile İstanbul'da don ve buzlanma yaşanacak...
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara bölgesi için yeni kar yağışı uyarısı geldi. Açıklamada, akşam saatlerinden sonra kuvvetli rüzgarla birlikte..
Antalya'nın doğu ve Mersin'in batı ilçelerinde bu gece kuvvetli sağanak bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yoğun kar uyarısının ardından günün ilk saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte..
Eskişehir, Bursa, Kütahya ve Bilecik için zirai don uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, birçok il için kar yağışı tahmininde bulundu. Sonbahar ve kış aylarının kurak geçtiği İstanbul için de yapılan kar yağışı uyar..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Edirne, Kırklareli, Afyonkarahisar, Ankara, Eskişehir, Konya, Niğde, Kayseri, Sivas, Erzurum, Malatya, Kars, Van ve çevreleri i..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2020 yılı kuraklık haritalarında, Türkiye'nin önemli bölümünün yağış almadığı, aralık ayı ile son 3 ve 6 aylık dönem harita..
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, batı ve orta Karadeniz sağanak yağışlı, yer yer kar yağışlı olacak...
Meteoroloji Bursa için kısa süreli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıklayarak, bu akşam saat 19.00'dan, gece 03.00'a kadar 'sarı' uyarı yayımladı..
Meteoroloji 13.Bölge Müdürlüğü tarafından Malatya, Elazığ, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yağmur ve kar uyarısı yapıldı.
Meteoroloji, gece saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun güneyinde toz fırtınası beklendiği konusunda uyardı.
Meteorolojinin uyarılarının ardından Trakya'da beklenen yağış bir anda bastırdı.
Antalya, Isparta, Burdur ile Denizli ve Konya'nın güneybatı ilçelerinde yarın fırtına bekleniyor.
İzmir, Muğla, Manisa, Aydın, Çanakkale ve Balıkesir'de bugün kuvvetli fırtına bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, İstanbul'da 15 Ocak Cuma günü karla karışık yağmur bekleniyor. Cuma günü en düşük sıcaklığın 1, en yüksek..
Türkiye'de, yarından itibaren kuzey ve batı bölgelerde yağmur görülecek. Yağışların çarşamba gününden itibaren ülke geneline yayılması, iç kesimlerde Ankar..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Sarı alarm uyarısında bulunulan açıklamada, oluşabilecek aksamalara ka..
Marmara Bölgesi'nin Trakya kesimi, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde yarın kuvvetli yağış bekleniyor.
Van, Bitlis, Muş ve Hakkari için çığ uyarısı yapıldı. Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava az bulutlu ve açık..
Orta ve Doğu Karadeniz'de gece saatlerinden itibaren yarın gece saatlerine kadar kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.
Barajlardaki doluluk oranı alarm seviyesine gelen İstanbul için sevindiren haber geldi. Meteoroloji'den gelen verilere göre İstanbul'da senenin ilk karının..
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın 5 il için 'sarı' uyarı verdi. 
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre Marmara'nın güney ve doğusu ile İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri, kuzey ve kıyı Ege, Batı Akdeniz ile B..
Yeni yılın ilk gününde Marmara, Ege, Akdeniz ve bazı ilçelerde sağanak bekleniyor. Meteoroloji, vatandaşları dikkatli olması konusunda uyardı.
Muğla kıyıları, İzmir çevreleri ile Balıkesir'in batı ve Çanakkale'nin güneyinde bugün kuvvetli yağış bekleniyor.
Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz'in batı kesimlerinde sağanak bekleniyor
İstanbul barajlarındaki doluluk oranı son 10 yılın en düşük seviyesini gördü, yüzde 20'ye kadar geriledi. İklim değişikliğinin etkilerinin arttığını söyley..
Meteoroloji'nin hava durumu raporuna göre İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik, Bolu, Antalya, Çanakkale, Balıkesir Muğla, İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde..
Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Van, Bitlis, Muş ve Hakkari için buzlanma ve don uyarısı yapıldı.
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, Marmara'nın Trakya bölümü, Ege ve Akdeniz'de şiddetli sağanak yağış bekleniyor. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye genelinde hava sıcaklığının bugünden itibaren hissedilir derecede artacağı belirtildi. 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün lodos uyarısının ardından İstanbul'da beklenen şiddetli rüzgar kentte gece boyunca etkili oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın geneli ile Kuzey Ege'nin kıyı kesimleri için 'sarı' kodlu uyarıda bulundu. 
Doğu Karadeniz'in kıyı illerinde bu gece ve yarın gök gürültülü sağanak, yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor.