Şarkıcı hekimden eski eşe şok: Tazminatı fazla ödedim, 150 bin TL'mi geri ver

İstanbul'da diş hekimi ve şarkıcı Mişa Sidi Sarfati, 2016'da "Ağzı kokuyor, içtiği puro hayatı çekilmez hale getiriyor" diyerek boşandığı 8 yıllık eski eşi Beyhan Diyar'a bu kez 150 bin TL'lik alacak davası açtı.

06.04.2021 09:24

"Ağzı kokuyor, içtiği puro da hayatı çekilmez hale getirdi" diyerek Beyhan Sidi Sarfati'ye boşanma davası açan rock şarkıcısı diş doktoru Mişa Sidi Sarfati, 2016 yılında 8 yıllık eşinden boşandı.

Mişa Sidi Sarfati, boşandıktan 5 yıl sonra bu defa fazla tazminat ödediği iddiasıyla 150 bin liralık alacak davası açtı.

İddiaya göre boşanma sürecinde mahkeme Sarfati'nin 500 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

Karar kesinleşmeden icra işlemi başlatan Beyhan Diyar, haciz memurlarıyla Sarfati'nin muayenehanesine gidip hastaların önünde cihazlara el koymaya kalktı.

Akşam gazetesinin haberine göre, şikayet dilekçesinde icra tehdidi nedeniyle paniklediğini öne süren Sarfati, taahhüt ettiği 450 bin lirayı ödediğini, bu sırada Yargıtay'ın tazminatı 300 bin liraya düşürdüğünü için 150 bin liranın iade edilmesini istedi.

Dilekçede, “Mişa Sidi Sarfati, zorla icra tehdidi altında verdiği taahhüt gereği Beyhan Diyar’a 450 bin lira ödemiştir. Bu sırada yargıtay, 500 bin liralık tazminatı 300 bin liraya düşürmüştür. Bu nedenle ödediğimiz 150 bin liranın geri iadesini istiyoruz” denildi.

Sıradaki Haber Yükleniyor