x

Haber Global

Müşteriler soyunurken gizli görüntü çeken fotoğrafçı tutuklandı

Yalova'da kurduğu düzenek ile çalışanları ve müşterilerinin stüdyoda soyunurlarken gizli video çekerek arşivlendiği çalışanı tarafından tespit edilip polise bildirilen fotoğraf stüdyosu sahibi tutuklandı.

09.10.2019 - 15:08

A -

A +

Yalova'da'da fotoğraf stüdyosu sahibi İsmail K. (40),  kadın çalışanları ve müşterilerini iş yerine yerleştirdiği gizli kamerayla soyunurken görüntülediği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.  İlk sorgusunun ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan İsmail K.'nin dükkanının tabelası sökülürken, camları gazete kağıtları ile kaplandı.

Stüdyo çalışanları ve mağdurlar, İsmail K.'nın serbest bırakılmasıyla ilgili itirazda bulunacaklarını belirtmişti. Sosyal medyadan da gelen tepkiler üzerine savcılığın itirazı sonucu İsmail K. tutuklanarak, cezaevine gönderildi. 

Mağdurların avukatı Yakup Taşcı yaptığı açıklamada, "7 Ekim 2019 tarihinde yaşanan bir fotoğraf stüdyosunda yaşanan gizli çekim ile görüntü almayla ilgili ben ve müvekkilim bu açıklamayı kamu adına bir gereklilik olarak görüyoruz. Sosyal medyada gerek müvekkiller, gerek toplumsal anlamda duyarlı kişilerin yapmış olduğu tepkiler çıkarmış olduğu sesler sayesinde bugün aldığımız bilgiye göre gizli çekim yapan onlarca kişiyi mağdur eden, adeta çıplak resimlerini, videolarını çeken kişinin şu anda Yalova savcılığın itirazı neticesiyle cezaevine gönderildiğini öğrendik. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verildi ve kişinin cezaevine gittiğini öğrendik. Bu tür olayların takipçisi olacağımızı söylüyoruz. Asla hiçbir şekilde bu konuda sessiz kalınmaması gerektiğini tüm yapılan hukuksuzlukların ortaya çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun özel hayatın gizliliği olarak da değerlendirmiyoruz. Neticede birçok insanın çıplak görüntüleri mevcuttur. Bunun cinsel açıdanda suç oluşturacağını düşünüyoruz" dedi. 


TABELA SÖKÜLDÜ, CAMLAR GAZETEYLE KAPLANDI

Öte yandan Yalova'nın en işlek caddesinde bulunan fotoğraf stüdyosunun tabelası,  İsmail K.'nin yakınları tarafından söküldü. Ayrıca dükkanın camlarına gazete kağıtları yapıştırılırken, kapısı ise kilitlendi. İsmail K.'nin evli ve 1 çocuk babası olduğu belirtildi.

Son Güncelleme : 09.10.2019 - 16:29
Sıradaki Haber Yükleniyor