x

Haber Global

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: Kara Harekatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı Fırat'ın doğusuna kara harekâtının başladığını duyurdu. Ayrıca Bakanlık'tan yapılan açıklamada terör örgütüne ait toplam 181 hedefin ateş altına alındığı bildirildi.

09.10.2019 - 22:27

A -

A +

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 16.00'da Suriye'nin Fırat Nehri'nin doğusundaki teröristlere yönelik ve güvenli bölge oluşturulması amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda saat 22.00 sıralarında kara birlikleri de harekete geçti. Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatının başladığını açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Millî Ordusu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekâtına başladı" denildi.

181 HEDEF ATEŞ ALTINDA

Ayrıca Bakanlık'tan yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında hava kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları ile şu ana kadar terör örgütüne ait toplam 181 hedefin ateş altına aldığı ifade edildi.


Son Güncelleme : 10.10.2019 - 09:39
Sıradaki Haber Yükleniyor