Kayseri'de tartıştığı teknikeri öldürdüğü iddia edilen polis için istenen ceza belli oldu

Gündem haberleri Kayseri Asayiş
Kayseri'de tartıştığı teknikeri öldürdüğü iddia edilen polis için istenen ceza belli oldu

Kayseri'de emniyet binasında tartışma yaşadığı teknikeri beylik tabancasıyla öldürdüğü ileri sürülen polis memuru için müebbet talep edildi.

Kayseri'de emniyet binası içerisinde tartıştığı teknikeri öldürdüğü iddia edilen polis için istenen ceza belli oldu. Katil zanlısı polis memuru için müebbet hapis talep edildi. 

Kayseri'de emniyet binasında tartıştığı teknikeri beylik tabancasıyla öldürdüğü iddia edilen polis memurunun müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

POLİS MEMURU İÇİN MÜEBBET HAPİS TALEBİ

Sanık Ş.K. hakkında hazırlanan ve "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası istenen iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Ş.K, iddianamede yer alan ifadesinde, olay günü karşılaştığı tekniker S.S. ile konuşmak istediğini ancak karşı tarafın kendisinden kaçarak yangın merdivenine gittiğini öne sürdü.

 "KAÇ EL ATEŞ ETTİĞİMİ BİLMİYORUM"

Konuşmak için arkasından gittiğini öne süren Ş.K, şunları kaydetti:

"Şikayette bulunmuşsun, derdin nedir?' diye sordum. O da 'Benim herhangi bir derdim yok. Her şey orada yazıyor.' dedi. Engelli çocuğum ve ona bakan hasta annesi olduğunu söyledim. Onlar hakkında ağır konuşunca, olay meydana geldi. Kaç el ateş ettiğimi bilmiyorum. Şarjörümde 15 mermi taşıdığımı biliyorum. Olay bir anda gelişen diyalog sonrası meydana geldi. Kesinlikle planlamadım, pişmanım."

OLAYIN GEÇMİŞİ

Kocasinan ilçesindeki İl Emniyet Müdürlüğü binasında 14 Eylül'de tartıştığı tekniker S.S'yi beylik tabancasıyla ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan polis memuru Ş.K. tutuklanmıştı.

 

 

Kaynak: AA