Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (13 Ocak 2022)

Haber Global Web Özel | Bakmadan geçmeyin (13 Ocak 2022)

Haberglobal.com.tr, web özel içerikleriyle Türkiye'den ve dünyadan günün satır arasında kalan gelişmelerini başka yerlerde okuyamayacağınız özgün detaylarla okurlarıyla buluşturuyor. Bugün hazırladığımız haberlere bir göz atın 👇

6 soru 6 cevap | Metaverse arazim istimlak edilir mi? Kiralayabilir miyim?

İnternette yeni çıkan her şey gibi Metaverse de Türkiye'de büyük ilgi gördü ve hemen para kazanmanın yolları araştırılmaya başlandı. Boş ama merkezi yerdeki araziler kapış kapış gitti. İstanbul'un taşı toprağı altın diyen Metaverse'e koştu. Peki Metaverse hakkında gerçekten ne biliyoruz?

İstanbul'un yeni eğlence üssü neresi? 'Dönem kapandı, doku değişti...'

Taksim ve civarı uzunca bir dönem İstanbul'un adeta kültür üssüydü. Özellikle butik konserlere ev sahipliği yapan özel mekanlar farklı seslere ve dinleyici kitlelerine ev sahipliği yapardı. Türkiye'nin önemli müzisyenlerini de yetiştiren bu sahne artık Taksim değil. Peki ne oldu? Yeni sahne neresi?

Rövanş zamanı! ABD'de yeniden Clinton sesleri...

2016 seçimlerinde pek çoğuna göre sürpriz bir biçimde Donald Trump'a mağlup olan Hillary Clinton, 2024'te yeniden aday olabilir. Güçlü kaynaklar iddiayı dile getirirken Clinton'ın söylemleri de bu şekilde yorumlanıyor. Dikkat çekici bir ihtimal de Clinton'ın adaylığının rövanş ihtimalini doğurması!

TikTok yıldızları dünyanın en çok kazanan CEO'larını nasıl geçti?

Dünyayı kasıp kavuran uygulama TikTok'un süperstarları elde ettikleri gelirlerle dudak uçuklattı. Forbes zirvedeki isimleri açıklarken uygulamanın genç yıldızları, dünyanın en büyük şirketlerini yöneten CEO'ları geride bırakmayı da başardı! Peki bu nasıl oldu?

 Omicron ve akla takılan bazı sorular

Türkiye'de Omicron varyantının patlaması ile birlikte vaka sayıları her geçen gün rekorlar kırıyor. Omicron semptomları neler? Bu varyantta boğaz ağrısı neden bu kadar ön planda?